V Melbourne Parku je Kaja Juvan v tretjem kolu priznala premoč Američanki Jennifer Brady.
Kaja Juvan ni bila kos Američanki. FOTO: Paul Crock/AFP
STA, P. Z.
13. 2. 2021 | 07:02
1:24
 Mlada slovenska teniška igralka Kaja Juvan je izpadla v 3. krogu odprtega prvenstva Avstralije. V svojem prvem nastopu med 32 najboljših na turnirju za veliki slam je 20-letna Ljubljančanka izgubila proti Američanki Jennifer Brady s 6:1 in 6:3.

Juvanova je po zmagi v maratonskem dvoboju 2. kroga, ko je po dveh urah in 41 minutah premagala Egipčanko Majar Šerif, tokrat hitro padla v zaostanek. Prvi niz je trajal zgolj 31 minut, pri tem pa je Juvanova ameriški tekmici kar dvakrat oddala igro na svoj začetni udarec.

Jennifer Brady je dosegla gladko zmago. FOTO: Paul Crock/AFP

V drugem nizu je bilo razmerje moči med 104. igralko sveta in 80 mest višje uvrščeno igralko bolj izenačeno. Američanka je sicer z odvzemom servisne igre hitro prišla do vodstva z 2:0, a je nato Juvanovi uspel brejk in izenačenje na 2:2.

Temu pa je takoj sledila še ena izgubljena igra Juvanove na svoj začetni udarec, ki je na koncu bila tudi odločilna za zmago Američanke v drugem nizu po skupaj uri in 29 minut igre.