Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
Rokomet

Zormanovi borci nadigrali Makedonce in vzeli vstopnico za euro 2026

Slovenska rokometna reprezentanca je z 38:27 nadigrala Severno Makedoniji in dosegla četrto zmago v kvalifikacijah za EP. Domačin Aleks Vlah devet golov.
Slovenci so bili premočni za Makedonce. FOTO: RZS
Slovenci so bili premočni za Makedonce. FOTO: RZS
16. 3. 2025 | 20:20
16. 3. 2025 | 21:08
5:17

Čeprav oslabljena je slovenska rokometna reprezentanca znova pokazala moč. Tudi v Kopru je nadigrala tekmece iz Severne Makedonije in si z zmago z 38:27 (20:12) že pred majskim ciklom priigrala vstopnico za januarsko evropsko prvenstvo v Skandinaviji.

V polni dvorani Bonifika, kjer je bilo veliko gostujočih navijačev, se je začelo z minuto molka zaradi žrtev požara v Kočanih, nadaljevalo pa po taktih igralcev selektorja Uroša Zormana, ki so dobili vse štiri tekme in jih maja čakata še tekmi z Estonijo in Litvo. Pri Slovencih je Koprčan Aleks Vlah dosegel devet golov, sedem jih je dodal presenetljivi novinec Tarik Mlivić. Staš Slatinek Jovičić in Matic Grošelj sta bila uspešna po petkrat. Jože Baznik je zbral 10 obramb.

Izbranci slovenskega selektorja Zormana so v prvem kvalifikacijskem oknu lani premagali Estonijo in Litvo, v tem tednu pa so bili dvakrat boljši od Severne Makedonije. V sredo so v Skopju zmagali z 32:26, na današnji drugi medsebojni tekmi pa so na Obali zanesljivo slavili z 38:27. Na drugi današnji tekmi v kvalifikacijski skupini 1 je Litva premagala Estonijo s 35:28.

Slovenija bo zadnji kvalifikacijski tekmi za EP igrala v prvi polovica maja. Najprej se bo 7. maja v Vilniusu pomerila z Litvo, 11. maja pa bo v Celju gostila Estonijo. Zormanovi izbranci, ki so v znak sožalja za 59 smrtnih žrtev požara v klubu v Kočanih na vzhodu Severne Makedonije nosili črne trakove, so temelje za zmago postavili že v prvi polovici tekme. Za razliko od nedavne tekme v Skopju, ko so uvodoma zaostali za šest golov, so na Obali pred 3400 gledalci takoj zaigrali resno in zavzeto ter že v šesti minuti povedli s 4:1, je poročala STA.

Sredi uvodnega polčasa so tudi na račun bravuroznih obramb vratarja Jožeta Baznika še bolj dvignili raven svoje igre. Kljub izključitvi Mlivića so si po golih kapetana Blaža Janca po bliskovitem nasprotnem napadu ter Vlaha iz pozicijskega napada v 13. minuti priigrali pet zadetkov prednosti (9:4). Do odhoda na veliki odmor so imeli absoluten nadzor nad temperamentnimi Makedonci. Vseskozi so vodili za šest golov, prvič pa so to razliko dosegli v 18. minuti, ko je Vlah zadel za 11:5.

Tik pred odhodom na veliki odmor so slovenski rokometaši znova udarili. Najprej je Janc ukradel žogo in zadel iz nasprotnega napada, končni izid v prvi polovici tekme pa je postavil Vlah po golu prek celotnega igrišča za vodstvo z 20:12.

Zormanovi izbranci v drugem polčasu niso popustili, vse so imeli v svojih rokah, z zanesljivo zmago so si priigrali petnajsti nastop na celinskem tekmovanju, ki bo v začetku prihodnjega leta v švedskem Kristianstadu in Malmöju, norveškem Oslu in danskem Herningu. Največ so vodili za 11 golov, kar je bila tudi končna razlika na dvoboju.

   

 

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine