Neomejen dostop | že od 9,99€
Natalija Derepasko oz. Nataša, kot jo kličemo, je še lani prenašala rokometno znanje na desetletne deklice na ljubljanskih šolah, jutri bo debitirala kot glavna trenerka Krima Mercatorja in vodila zvezdnice proti evropskim prvakinjam Vipers Kristiansand. Derepaskova, ki je s Krimom osvojila naslova v ligi prvakinj v letih 2001 in 2003, je bila pomočnica Uroša Bregarja, s katerim so zaradi končali sodelovanje.
Mislim, da je bilo to zame prvič. Tudi kot igralka sem se izogibala tem stvarem. Raje sem govorila na igrišču. Drugače je ob kavi, ko rada kramljam o vsem. Zavedam se, da je za trenerja komuniciranje s sedmo silo nujno zlo.
Nič posebnega, da jim zaupam, ker smo delali dobro. Da verjamem v boljše čase, če se bomo borili in garali drug za drugega.
Nisem diktator. Stavim na zaupanje in spoštovanje. Igralke me morajo poslušati in delati, kar jim naročim, sem glavni trener. Sem dovzetna za predloge in pogovore.
Žal mi je, da se je tako razpletlo, ker smo dobro delali, vendar se to ni pokazalo na tekmah. Vse skupaj me je presenetilo. Zahvalila bi se vodstvu kluba, da je v meni videlo rešitev in mi ponudilo priložnost. Takoj sem jo sprejela. Upam, da bom izpolnila pričakovanja.
Vsi smo se pogovorili, ker smo bili šokirani. Hvaležna sem mu, ker me je izbral za pomočnico. Prijatelja sva in vedno ga lahko pokličem za nasvet.
To boste morali vprašati vodstvo kluba. Je pa vse odvisno od rezultatov. Vidim se v delu s članskimi ekipami, nisem pa pričakovala, da bom tako hitro postala glavna trenerka.
Rodila se je 16. aprila 1973 v Ukrajini. Kariero je začela pri Spartaku iz Kijeva. Za Krim je 184 cm visoka leva zunanja igralka nastopala med letoma 1997 in 2008, ko je tudi končala kariero. Osvojila ligo prvakinj v letih 2001 in 2003, trikrat (1999, 2004, 2006) je bila finalistka. Kot naturalizirana je igrala za Slovenijo, njen največji uspeh je bil 8. mesto na SP 2003 na Hrvaškem. V reprezentanci je zbrala 51 nastopov in 278 golov. Trikrat je bila prva strelka lige prvakinj (1999, 2003, 2006).
Pravijo, da je zdaj hitrejši, s tem se ne strinjam. Kvečjemu gre bolj na moč. Se je pa povečala konkurenca v ženskem rokometu. Pred 20 leti so na vrh merile tri ali štiri ekipe, zdaj jih je vsaj dvakrat toliko. Kakovost se je razširila. Krim je bil takrat favorit, zdaj je izzivalec.
Počakajte, šele začela sem z delom, za mano je en trening, na katerem smo se posvetili obrambi. Vse, kar sem opazila, je, da so dekleta motivirana in da je klima dobra. To je dovolj za začetek.
Pritiska ne čutim, želim si, da bi ekipa izkoristila šok terapijo in pokazala svojo pravo vrednost. Kot igralka sem zamenjala veliko trenerjev in vem, da včasih takšne stvari naredijo miselni preskok.
Vesela sem, da je vse več bivših igralk prišlo v trenerske vode. Ob njih so tudi moja pomočnica Branka Jovanović, pa Karen Brodsgaard, pomočnica trenerja Odenseja; Tonje Larsen je pomočnica v norveški reprezentanci, kjer je Lene Rantala trenerka vratark ... Tudi jaz bi rada dala svoj prispevek k ugledu žensk v stroki.
Hvala, ker berete Delo že 65 let.
Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.
NAROČITEObstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji