Rokomet

Norvežanke prve polfinalistke

Norveške rokometašice so si z zmago nad Hrvaško že priborile mesto v polfinalu.
Norvežanke so prve polfinalistke evropskega prvenstva. FOTO: Bo Amstrup Ritzau/Reuters
12. 12. 2020 | 21:20
1:44
Na evropskem prvenstvu za ženske je znana prva udeleženka polfinala. To je reprezentanca Norveške, ki je gladko premagala Hrvaško (36:25).

Norvežanke so prvi polčas dobile le za gol (15:14), nato pa v nadaljevanju zrežirale niz 7:2 (23:18), v 49. minuti pa so imele že dvomestno prednost (30:20). Sedemkratne evropske prvakinje so tekmo mirno pripeljale h koncu in z zmago potrdile mesto v polfinalu.

Pri Norvežankah je bila na današnji tekmi najbolj razpoložena Henny Ella Reistad (7 golov), pri Hrvaticah pa Čamila Mičijević (7 golov).

Na današnji prvi tekmi v Koldingu je Nemčija ukanila Madžarsko z 32:25 (13:11). V nemški izbrani vrsti je bila najbolj učinkovita Emily Bölk s petimi, v madžarski pa Katrin Gitt Klujber z osmimi goli.

V nedeljo bosta v Herningu na sporedu dve tekmi drugega kroga v skupini I med Črno goro in Švedsko ter Dansko in Španijo.