PREMIUM   D+   |   Rokomet

Naveza Stanko-Ljepoja ukrotila severnjakinje, samokritičnost ne bi bila odveč

Slovenke so na prvi tekmi SP v rokometu vodile z 11:4, a šele v končnici strle Islandijo. Preveč nihanj in napak. V soboto z Angolo ena od ključnih tekem.
Nataša Ljepoja je pokazala najboljšo predstavo, odkar igra za slovensko reprezentanco. Foto Beate Oma Dahle/AFP
30. 11. 2023 | 20:58
30. 11. 2023 | 22:17
6:15

V nadaljevanju preberite:

Slovenske rokometašice so na 26. svetovno prvenstvo dopotovale oslabljene in polne dvomov o svoji formi, zato so pričakovano pokazale veliko nihanj. Proti Islandiji so v prvih 12 minutah dosegle 11 golov, v naslednjih 18 pa zgolj štiri, v drugem polčasu pa šele ob koncu strle odpor šibke, a žilave Islandije ter prebile led. Zmaga s 30:24 je bila dobrodošla, a v soboto bodo proti Angoli morale pokazati bistveno več. Ali manj, če govorimo o napakah in črnih minutah ...

Kaj so po tekmi povedali Tjaša Stanko, Maja Vojnović in selektor Dragan Adžić? Kaj dobrega in kaj slabega smo videli v Stavangerju? Oglejte si statistiko in odzive na družbenih omrežjih. Preverite izide in lestvico.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.