PREMIUM   D+   |   Rokomet

Celje si je skopalo jamo; Toskić: Kot da smo zakleti

Na prvi domači tekmi lige prvakov je Celje Pivovarna Laško v 20 minutah zapravilo devet golov prednosti in izgubilo proti Portu z 29:30. Kriza se poglablja.
Kapetan ni mogel preprečiti potopa celjske barke. FOTO: Slavko Kolar
20. 9. 2023 | 20:58
20. 9. 2023 | 23:39
6:39

V nadaljevanju preberite:

Kot za izgubljenega puščavnika oaza je bila za rokometaše Celja Pivovarne Laško predstava v prvem polčasu, ki so ga dobili za sedem golov. Izkazala se je za fatamorgano. Ekipa Alema Toskića je v drugem delu padla v jamo, ki jo je skopala sama in se iz nje ni rešila. Porto je v drugem kolu EHF lige prvakov zmagal s 30:29 (9:16). Nov poraz na začetku sezone je še poglobil krizo slovenskih prvakov.

Karma je lahko kruta. Celjski klub s tradicijo, evropski prvak iz leta 2004, še nikdar v 28 evropskih sezonah ni vložil tako malo truda v organizacijo tekme najvišjega razreda. Bolj kot spektaklu je bila kulisa v hramu slovenskega rokometa podobna srečanju v 1. SRL. Očitno je slab začetek sezone vzel elana tudi pisarni na čelu z direktorjem Miroslavom Benickyjem, ki si je dovolila blamažo s pritožbo na izid tekme s Svišem ...

Kaj sta po tekmi povedala Toskić in kapetan Žiga Mlakar? Kaj Celjane čaka v prihodnjem tednu?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.