West Ham razigran in učinkovit

Michail Antonio je postal rekorder po številu golov v zgodovini londonskega nogometnega kluba iz Londona West Hama.
Erik Lamela (v sredini) je na začetku sezone v odlični formi in je proti Getafeju pri zmagi z 1:0 zabil že tretji gol v prvih dveh kolih španskega prvenstva. FOTO: Pierre-philippe Marcou/AFP
G. N., STA
24. 8. 2021 | 08:15
2:01
West Ham je zavzel vrh lestvice v angleškem nogometnem prvenstvu. S 4:1 je v 2. kolu premagal Leicester s 4:1 (1:0). Brez poraza so še Chelsea, Liverpool, Brighton in Tottenham.

Michail Antonio je postal rekorder po številu golov v zgodovini West Hama, tekmo je začel z izenačenjem dosežka Paola Di Cania s 47 goli, nato pa je dosegel še dva (80. in 84. minuta). Pablo Fornals je zabil edini gol v prvem polčasu, v drugem pa ga je dosegel še Said Benrahma.

Youri Tielemans (70.) je bil edini strelec gostov, ki so od 40. minute igrali z desetimi možmi, ker je bil izključen Ayoze Perez zaradi grobega prekrška nad Fornalsem.

Brahim Diaz je na zahtevnem gostovanju pri Sampdorii v Genovi Milanu priigral prve tri točke. FOTO: Jennifer Lorenzini/Reuters

Odločil španski up

Italijanski nogometni podprvak Milan je na zadnji tekmi 1. kola serie A v gosteh premagal Sampdorio. Mož odločitve je bil že v deveti minuti 22-letni Španec Brahim Diaz. Zlatan Ibrahimović še ni nared za tekme, predvidoma naj bi se vrnil septembra. Je pa za Milan prvič igral francoski veteran v konici napada Olivier Giroud.

Spezia je na Sardiniji zapravila vodstvo z 2:0, ko sta zadela Emmanuela Gyasija (7.) in Simonea Bastoni (58.). Cagliari je do točke prišel z dvema goloma Joaoja Pedra (62. in 66 minuta).

Prerojeni Erik Lamela zavihtel Sevillo na vrh

Nogometaši Seville so na gostovanju premagali Getafe z 1:0. Strelec je bil 29-letni Erik Lamela v tretji minuti sodnikovega dodatka, s čimer je andaluzijsko moštvo prevzelo vodstvo na lestvici. Le Atletico Madrid z Janom Oblakom v vratih ima še vseh šest možnih točk. Argentinec Lamela je po poletnem prestopu iz Tottenhama dosegel že tri gole.