Werderju točka v Münchnu

Aktualni nemški prvak Bayern je na domači prvenstveni tekmi izvlekel točko, tudi Leipzig brez zmage.
Kingsley Coman je z zadetkom v 62. minuti preprečil poraz Bayerna. FOTO: Christof Stache/Reuters
21. 11. 2020 | 17:58
21. 11. 2020 | 23:44
4:03
Nogometaši Bayerna, aktualni nemški prvaki, so v 8. kolu državnega prvenstva gostili Werder in osvojili le točko (1:1), ki pa jim zadošča ohranitev prvega mesta.

Tekma se za domače ni začela dobro, saj so morali v 19. minuti prisiljeno menjati po poškodbi Lucasa Hernandeza, na zelenici ga je zamenjal Leon Goretzka. Ko je že kazalo, da se bo prvi polčas končal brez golov, so gostje zapretili v samem zaključku in povedli z golom Maximiliana Eggesteina.

Bavarci so v drugem polčasu pritisnili na nasprotnikov gol. Douglas Costa je v 52. minuti stresel okvir vrat, bolj natančen pa je bil deset minut kasneje Kingsley Coman, ki je izkoristil predložej Goretzke in poravnal izid. Ekipi do konca tekme nista več zadeli in sta si razdelili po točko.

Za razliko od Bayerna je svojo nalogo uspešno opravil Bayer Leverkusen. »Lekarnarji« so bili v gosteh z 2:1 boljši od Arminie Bielefeld in so se veselili svoje pete zaporedne zmage. Za nov popoln izkupiček sta zadela Leon Bailey in rezervist Aleksandar Dragović.

Kevin Kampl je z Leipzigom osvojil točko na gostovanju v Frankfurtu. FOTO: Tony Gentile/Reuters

Eintracht prekrižal načrte Leipzigu

Moštvo Leipziga je gostovalo pri Eintrachtu in bi se v primeru zmage po točkah izenačilo z Bayernom, kar pa se ni zgodilo, saj se je tekma končala brez zmagovalca (1:1).

Domači so povedli v 43. minuti z golom Aymena Barkoka, gostom pa je točko v 57. minuti priigral Yussuf Poulsen.

Nekdanji slovenski reprezentant Kevin Kampl je za Leipzig igral vso tekmo.

Erling Haaland je Herthi zabil kar štiri gole. PHOTO: Annegret Hilse/AFP

Haalandov šov v Berlinu

Borussia iz Dortmunda je na gostovanju pri Herthi zmagala z visokih 5:2. To je bil večer odličnega norveškega dečka Erlinga Haalanda, ki je dosegel kar štiri gole.

Pred njim je to uspelo le štirim igralcem Borussie, in sicer Pierre-Emericku Aubameyangu, Michaelu Zorcu, Timu Konietzki in Manfredu Burgsmüllerju.

Na tej tekmi se je zgodilo tudi nekaj zgodovinskega. V 85. minuti je za Dortmundčane v igro vstopil mladi Youssoufa Moukoko (16 let, 1 dan) in postal najmlajši nogometaš z nastopom v nemškem prvenstvu.

Dortmundčani so s šesto zmago sezone napredovali na drugo mesto, s točko zaostanka za Bayernom.

Bundesliga, 8. kolo:
Arminia Bielefeld : Bayer Leverkusen 1:2 (Hradecky 47./ag; Bailey 27., Dragović 88.)
Borussia Mönchengladbach : Augsburg 1:1 (Neuhaus 5.; Caligiuri 88.)
Bayern München : Werder Bremen 1:1 (Coman 62.; Eggestein 45.)
Hoffenheim : Stuttgart 3:3 (Baumgartner 16., Sessegnon 47., Kramarić 71.; Gonzales 18., Wamangituka 27., Kempf 93.)
Schalke : Wolfsburg 0:2 (Weghorst 3., Schlager 24.)
Eintrach Frankfurt : Leipzig 1:1 (Barkok 43.; Poulsen 57.)
Kevin Kampl je igral vso tekmo za Leipzig
Hertha Berlin : Dortmund 2:5 (Cunha 33., 79./11m; Haaland 47., 49., 62., 79., Guerreiro 70.)