PREMIUM   D+   |   Nogomet

Totalni nogomet v totalitarni državi

Nemčija na mundialu leta 1954 iz sedla vrgla nepremagljivo madžarsko lahko konjenico (2).
Kapetan Ferenc Puskas (levo pri strelu v finalu SP leta 1954) je poosebljal zlati rod madžarske nogometne reprezentance. FOTO: empics sport
9. 10. 2022 | 05:00
6:02

V nadaljevanju preberite:

Madžarska nogometna reprezentanca na svetovnem prvenstvu leta 1954 v Švici ni osvojila naslova prvaka, zaradi svoje prevlade v tistem obdobju je bila namreč velik favorit za krono. V finalu je po zasuku »dopingiranih« zahodnih Nemcev, po tekmi so nanje leteli očitki, da so uporabili prepovedana sredstva, ta pa takrat niso bila prepovedana (!), izgubila z 2:3. V Čudežu v Bernu, kakor so ga poimenovali, je panonska lahka konjenica takoj povedla z 2:0 (Ferenc Puskas 6., Zoltan Czibor 8.), Max Morlock in Helmut Rahn sta v 10. in 18. minuti izid izenačila, v drugem polčasu pa je Rahn šest minut pred koncem udaril piko na i senzacionalnemu trijumfu avtsajderjev iz Zvezne republike Nemčije.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.