Stara dama pokazala, kdo je glavni v mestu

Juventusu po golu Dušana Vlahovića torinski nogometni derbi v 10. kolu italijanskega prvenstva.
Dušan Vlahović je zadel iz neposredne bližine. FOTO: Marco Bertorello/AFP
Š. R. STA
15. 10. 2022 | 20:14
15. 10. 2022 | 23:32
1:59

Nogometaši Juventusa so v 10. kolu italijanskega prvenstva v gosteh premagali Torino z 1:0. Torinski derbi je odločil Dušan Vlahović in črno-belim vsaj začasno zagotovil sedmo mesto na ligaški lestvici. Skupno že 155. torinski derbi v serie A je bil ves čas izenačen, bolj odločni pa so bili gosti. Obračun je odločil šesti zadetek Vlahovića v prvenstvu, potem ko se je srbski napadalec najbolj spretno odzval po kotu in iz bližine dosegel edini gol na tekmi.

Na prvem sobotnem obračunu je Empoli na domači zelenici z 1:0 ugnal Monzo. Petar Stojanović je za domačine igral 61 minut in v 17. prejel rumeni karton, Lovra Štubljarja zaradi poškodbe vnovič ni bilo v kadru Empolija. Edini gol na tekmi je dosegel Nicolas Haas v 11. minuti.