Stara dama brez kavalirja v Milanu

V 9. kolu italijanskega nogometnega prvenstva dva gola Edina Đeka za zmago Interja, soigralce je za jubilej nato povabil na večerjo.
Olivier Giroud in Milan sta bila višja od Leonarda Bonuccija in Juventusa. FOTO: Daniele Mascolo/Reuters
Š. R., STA
8. 10. 2022 | 20:42
2:14

Nogometaši milanskega Interja so prišli do pete zmage v domači sezoni, potem ko so v 9. kolu italijanske lige v gosteh premagali Sassuolo z 2:1. Derbi Milana in Juventusa je pripadel prvemu z 2:0. Inter, pri katerem Samir Handanović ni branil, je povedel v 44. minuti, ko je po podaji Denzela Dumfriesa zadel Edin Džeko. Davide Frattesi je v 60. minuti izenačil, za tri točke gostov pa je poskrbel Džeko s svojim drugim golom na tekmi, podal mu je Henrih Mhitarjan. Za bošnjaškega napadalca sta bila to 100. in 101. gol v elitni italijanski ligi, ob tem jubileju pa je celotno ekipo povabil na večerjo.

V obračunu Milana in Juventusa je bilo hitro jasno, da bodo gostje le stežka odnesli kaj pozitivnega z gostovanja na San Siru. Rdeče-črni so v prvem polčasu dvakrat zadeli okvir vrat, Fikayo Tomori pa je za nameček ob koncu polčasa zadel za 1:0. Končni izid je v 54. minuti postavil Brahim Diaz.