Srečkov Irak izločil Iračan (VIDEO!)

Na Azijskem prvenstvu je bil od moštva selektorja Srečka Katanca boljši Katar.
Branilec Bassam Al Rawi je iz izjemnim prostim strelom Katar zapeljal v četrtfinale azijskega prvenstva. FOTO: AFP
G. N.STA
22. 1. 2019 | 21:52
22. 1. 2019 | 21:57
2:32
Želja Srečka Katanca in iraške reprezentance, »nekaj osvojiti«, se ni uresničila. Na azijskem nogometnem prvenstvu v Združenih arabskih emiratih je iraške sanje o boju za celinski naslov razblinil Katar, ki je v Abu Dabiju zmagal z 1:0 (0:0). Mož odločitve je bil v 62. minuti branilec Bassam Al-Rawi, ki je mojstrsko izvedel prosti strel s 25 m. Ironija je, da je Al-Rawi po rodu Iračan. Njegovo oče Husham Ali je bil nekdanji iraški reprezentant.

Irak, zmagovalec azijskega prvenstva leta 2007, si je priigralo lepše priložnosti in več strelov, a je imel tudi manj sreče od tekmecev, ki jih vodi Katalonec Felix Sanchez Bas. Le nekaj minut pred odločilnim golom bi lahko glavni sodnik dosodil enajstmetrovko za Irak, potem ko je prav strelec gola nekoliko nerodno posredoval v obrambni akciji in zrušil najmlajšega igralca v iraški zasedbi, 18-letnega Muhanada Alija.

Srečko Katanec je bil pred tekmo še nasmejan, po njej je tekmecu s katarske klopi Felixu Sanchezu Basu segel v roke z veliko grenkobe. FOTO: Reuters

Katar bo v četrtfinalu igral proti Južni Koreji, ki je na prvi današnji tekmi v Dubaju po podaljšku premagala Bahrajn z 2:1 (1:0, 1:1). Južno Korejo je v vodstvo popeljal Hwang Hee-Chan v 43. minuti, izenačil pa je Mohamed Al Rohaimi v 77. minuti. Kim Jin-Su je zmagovalni gol zabil v 107. minuti.

Enajstmetrovka! (od 8,36 minute) In gol! (od 9. minute)