![Legendarna Marakana oziroma stadion Rajko Mitić je največji nogometni objekt na območju nekdanje Jugoslavije in je dom beograjske Crvene zvezde. FOTO: Marko Djurica/Reuters](https://www.delo.si/media/images/20250103/1918614.width-660.jpg?rev=1)
Neomejen dostop | že od 14,99€
Olimpija in Celje sta v seštevku večine nogometnih in obnogometnih parametrov v minulem letu presegla Maribor iz najboljšega obdobja. Le pri denarnem izkupičku še niti približno nista ujela njegovih iztržkov, ki so v najbolj donosnem letu 2017 vijoličnim navrgli kar 23,4 milijona evra prihodkov.
Uspešnosti slovenskih klubov v Evropi ni mogoče meriti le po finančnem učinku, a denar je eno od ključnih meril. Pogled proti klubom, ki so tvorili veliko četverico v nekdanji Jugoslaviji, razkriva velikanski prepad med slovenskimi klubi in Crveno zvezdo, Partizanom, Dinamom in Hajdukom. Njihovi skupni prihodki presegajo 200 milijonov evrov, največja proračuna imajo rdeče-beli iz Beograda in modri iz Zagreba.
Olimpija in Celje sta pod trenersko taktirko Špancev Victorja Sancheza in Alberta Riere pokazala, da je mogoče doseči več z manj. Na dolgi rok pa slovenski »velikani« dirkanju z veliko četverico iz nekdanje skupne domovine ali solidnimi evropskimi klubi ne bodo kos brez kar izdatnega finančnega vložka.
Celoten članek je na voljo le naročnikom.
Obstoječi naročnik?Prijavite se
Komentarji