Olivier Giroud izbruhnil pod Vezuvom, Milan na vrhu

Slovenski ladji pod toskansko zastavo iz pristanišča odnesli eno točko. Na vrhu italijanskega prvenstva milanski dvojec.
Milanov francoski veteran v konici napada Olivier Giroud je odločil derbi v Neaplju. FOTO: Tiziana Fabi/AFP
Š. R., STA
6. 3. 2022 | 15:56
6. 3. 2022 | 23:08
2:32

Derbi 28. kola italijanske nogometne lige sta igrala Napoli in Milan. Dobil ga je slednji z 1:0. Pred tem je Empoli igral 0:0 v gosteh pri Genoi, Venezia pa je brez pomoči Domna Črnigoja doma izgubila proti Sassuolu z 1:4.

V Neaplju je tekmo v korist Milana odločil zadetek Olivierja Girouda v 49. minuti, kar pomeni, da so se rdeče-črni povzpeli na vrh lestvice, kjer imajo ob tekmi več dve točki več od mestnega tekmeca Interja, obenem pa tri več od današnjega nasprotnika.

Na prvi nedeljski tekmi se mreži v Genovi nista zatresli, čeprav so predvsem domači kar veliko streljali ob sicer bolj ali manj izenačeni posesti žoge. Petar Stojanović je igral vso tekmo za Empoli, Leo Štulac pa je vstopil v igro v 73. minuti. ž

V soboto so nogometaši odigrali tri tekme. Udinese je z 2:1 premagal Sampdorio, Roma z 1:0 Atalanto, Cagliari pa je doma izgubil proti Laziu z 0:3.

Benečani so ostali na 18. mestu, potem ko jim je Sassuolo nasul štiri gole, v glavnih vlogah pa so bila glavna orožja slednjega - Domenico Berardi, ki je unovčil dve enajstmetrovki, Giacomo Raspadori in Gianluca Scamacca.

Andrea La Mantia (desno) proslavlja s Fabianom Parisijem na nedavnem obračunu z Juventusom v serie A. FOTO: Jennifer Lorenzini/Reuters

Juventus, ki bo do konca sezone brez Westona McKennieja, se je utrdil na četrtem mestu, potem ko je z 1:0 ugnal Spezio, edini gol je dosegel Alvaro Morata v 21. minuti. Sicer pa sta se Fiorentina in Verona razšli z 1:1, Bologna in Torino pa z 0:0.

Lazio je zmagal tudi po zaslugi Cira Immobileja, ki je v prvem polčasu unovčil najstrožjo kazen, ker je bil njegov 20. gol v sezoni. Toliko jih ima le še Juventusov napadalec Dušan Vlahović.

Že v petek je Inter s 5:0 odpravil zadnjeuvrščeno Salernitano. Samir Handanović je za Inter branil vso tekmo, Vid Belec, vratar Salernitane, je tekmo spremljal z rezervne klopi.