Pozdravljeni!

Hitre povezave
Moje naročnineNaročila
PREMIUM   D+   |   Nogomet

S spremembami lige prvakov pridobivajo vsi, tudi neuvrščeni

Predstavniki Evropske nogometne zveze razkrili podrobnosti o novem formatu evropskih tekmovanj. Uefa bo s klubi razdelila 4,4 milijarde evrov.
Giorgio Marchetti bo tudi v prihodnje bedel nad žrebom evropskih tekmovanj, le sistem žreba bo nekoliko drugačen. Foto Reuters
Giorgio Marchetti bo tudi v prihodnje bedel nad žrebom evropskih tekmovanj, le sistem žreba bo nekoliko drugačen. Foto Reuters
19. 5. 2024 | 05:00
19. 5. 2024 | 07:07
6:12

V nadaljevanju preberite:

Del zapuščine Aleksandra Čeferina, ko se bo leta 2027 poslovil z mesta prvega moža Uefe, bo tudi prenovljen format lige prvakov, evropske in konferenčne lige, ki bo zaživel v sezoni 2024/25 in ga bomo spremljali vsaj naslednja tri leta. Poslavlja se skupinski del, nadomestil ga bo ligaški sistem tekmovanja, več tekem pa prinaša bolj zajetno finančno pogačo. Uefa bo v prihodnji sezoni s klubi delila 900 milijonov evrov več kot letos, skupno kar 4,4 milijarde. Pri krovni evropski organizaciji so prepričani, da bodo z novim sistemom pridobili vsi, tudi klubi, ki bodo ostali pred pragom evropskih tekmovanj.

Liga prvakov s skupinskim delom, kot smo jo poznali v zadnjih 20 letih, je preteklost. Ko bo jeseni s televizijskih zaslonov znova zadonela slovita himna elitnega evropskega nogometnega tekmovanja, nas bo pričakal povsem drugačen, ligaški format prvega dela tekmovanja, ki prinaša marsikaj zanimivega. Namesto dosedanjih 32 se bo v glavni del lige prvakov uvrstilo 36 moštev, ki bodo glede na Uefin koeficient klubov razdeljena v štiri kakovostne bobne. Vsako moštvo bo v ligaškem delu odigralo 8 tekem, iz vsakega bobna bo dobilo dva tekmeca, z enim se bodo merili doma, z drugim v gosteh.

Kakšno finančno pogačo si bodo razdelili klubi in po kakšnem ključu? Kaj nov format pomeni za manjše lige, tudi za slovensko?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.

Vsebine, vredne vašega časa, za ceno ene kave na teden.

NAROČITE  

Obstoječi naročnik?Prijavite se

Sorodni članki

Komentarji

VEČ NOVIC
Predstavitvene vsebine