PSG brez Pochettina do tesne zmage v Angersu, spodrsljaj Marseilla

Aktualni francoski prvak PSG je na ligaškem gostovanju zmagal z 1:0, Nimes pa je presenetil Marseille z 2:1.
Parižanom je zmago prinesel&nbsp;branilec&nbsp;<strong>Layvin Kurzawa</strong>. FOTO: Jean-francois Monier/AFP
16. 1. 2021 | 23:59
2:31
Sobotni spored 20. kola francoskega prvenstva je prinesel tesno zmago aktualnega prvaka PSG-ja na gostovanju v Angersu (1:0) in presenetljivo zmago Nimesa nad Marseillom z 2:1.

Parižani so na gostovanju pri Angersu igrali brez svojega trenerja Mauricija Pochettina, ki se je okužil z novim koronavirusom, ob njegovi odsotnosti pa sta moštvo vodila pomočnika Jesus Perez in Miguel D’Agostino.

Favorizirani gostje niso navdušili z igro. V prvi uri igre je imel najlepši priložnosti Kylian Mbappe, ki je v 48. minuti z leve strani zadel stransko mrežo, v 55. minuti pa prav tako z leve strani nenatančno meril v daljši kot.

Tudi domačini niso bili nenevarni. V 52. minuti je Lois Diony streljal z glavo, a je njegov poskus ustavil Keylor Navas.

Odločilni trenutek se je zgodil v 70. minuti. Alessandro Florenzi je z desne strani podal pred gol, kjer je domača obramba žogo odbila le do daljše vratnice, tam pa je močno sprožil Layvin Kurzawa in zadel v bližnji kot.

PSG je z minimalno zmago na vrhu lestvice začasno prehitel Lyon. Ta bo v nedeljo gostil Metz.

Nimes iz Marseilla s polnim izkupičkom

Za veliko presenečenje je poskrbel Nimes, ki je na gostovanju v Marseillu osvojil vse tri točke (2:1).

V prvem polčasu ni bilo golov. Najlepšo priložnost za vodstvo so imeli domači, pri katerih je Florian Thauvin v 35. minuti zapravil najstrožjo kazen.

Gostje so drugi polčas začeli odlično in v prvih 13 minutah dosegli dva gola, pri obeh pa sta imela osrednji vlogi
Niclas Eliasson in Sofiane Alakouch. Nimes je akcijo za prvi gol izvedel v 55. minuti, ko je Alakouch z desne močno sprožil proti vratom, Elasson pa je podstavil nogo, tako da je žoga spremenila smer in presenetila vratarja Yohanna Peleja.

Zgolj tri minute kasneje je Alakouch stekel na globinsko podajo in z desne strani žogo dvignil prek vratarja, na oddaljeni vratnici pa jo je v gol potisnil Eliasson.

Marseille je izid znižal v 85. minuti prek Daria Benedetta, kar pa je bil na koncu le častni zadetek.