Prvi polčas angleške bitke pripadel Tottenhamu

Liverpool je bil z goloma v prvem polčasu prve četrtfinalne tekme lige prvakov boljši od Porta.
Naby Keita (levo) je že v 5. minut dvignil na noge navijače Liverpoola. FOTO: Reuters
G. N.
9. 4. 2019 | 22:31
9. 4. 2019 | 23:31
6:30
Liverpool in Tottenham sta zmagovalca prve četrtfinalne tekme lige prvakov. Lanski finalist Liverpool je z goloma Nabyja Keite v 5. minuti in Roberta Firmina v 26. zmagal z 2:0.

V angleški bitki v Londonu v prvem polčasu ni bilo golov, v drugem pa je Južnokorejec Heung-Min Son v 78. minuti zadel za Tottenham, ki bo povratni dvoboj prihodnji teden (17. t. m.) bržčas igral brez najboljšega strelca Harryja Kanea. V 58. minuti je najboljši strelec lanskega svetovnega prvenstva v Rusiji zapustil igrišče zaradi poškodbe.

Osmoljenec pa je bil vendarle argentinski ostrostrelec pri Cityju Sergio Agüero, ki je v 13. minuti zastreljal enajstmetrovko. Francoski vratar pri Tottenhamu Hugo Lloris je prebral njegov poskus.

Tottenhamov lepotec že ubira sadove

Prvi dve od zadnjih trinajstih tekem v ligi prvakov in prvi četrtfinalni sta podžgali predvsem angleške navijače. Na najnovejšem štadionu v Londonu, Tottenhamovem, je gostoval angleški prvak Manchester City, ki je še v igri za štiri lovorike.

Francoz v vratih Tottenhama Hugo Lloris je prebral strel z bele točke Argentinca pri Manchester Cityju Sergia Agüera. FOTO: Reuters

Lepotec sicer šele tretjega po moči londonskega kluba (za Chelseajem in Arsenalom), a edinega v letošnji izločilni končnici »champions league«, je stal kar 1,2 milijarde evrov. Ob otvoritveni tekmi je v angleškem prvenstvu padel Crystal Palace.

Čeprav je Tottenham v ligaški bitki že krepko zaostal za vodilnima Liverpoolom in Cityjem velja angleški četrtfinale za enega od najbolj izenačenih. Zanimiv je bil tudi iz zornega kota trenerjev in nekoč igralskih tekmecev iz katalonskega glavnega mesta. Tottenhamov trener Maurizio Pochettino je bil dolga let član Espanyola, Cityjev Pep Guardiola je pisal zgodovino Barcelone.

Najprej rekorden dobiček 130 milijono evrov, nato pa še otvoritev štadiona. Navijači Tottenhama se nadejajo, da je bila drevišnja prva četrtfinalna tekma lige prvakov le uvod v sijajno prihodnost. FOTO: Reuters

Boljše poteze je vlekel Argentinec, ki ga je v drugem polčasu osrečil tudi sicer v tej sezoni izjemni južnokorejski napadalec Son.

Na Anfieldu Porto še slabše kot lani

Evropski podprvak Liverpool se je rad spominjal lanskega dvoboja osmine finala proti portugalskemu prvaku Portu. Brez težav je preskočil oviro, potem ko je v prvi tekmi v Portu zmagal kar s 5:0, doma pa igral 0:0. Toda le malokdo si je drznil napovedati Liverpoolov sprehod v polfinale.

Porto je izkušenejši in močnejši kot v minuli sezoni in bi lahko predstavljal sila trd oreh sicer favoriziranemu Liverpoolu. Toda karizmatični nemški trener na klopi rdečih Jürgen Klopp je razkril samozavest.

Del navijačev Porta je na Anfieldu opozoril Uefa na zaprtega Rui Pinta, avtorja »Footbal Leaks«, ki v Budimpešti čaka na izročitev Portugalski. FOTO: Reuters

»Nismo še končali sezone, nismo še končali razvoja. Želimo, da bi zapisali nekaj velikega v knjigo. Če sem iskren, vroči smo. Želimo zmagati ligo prvakov in angleško prvenstvo,« je izzval kolega na portugalski klopi.

Sergio Conceicao je razkril recept za presenečenje: »Glede na moč tekmeca bomo morali biti zelo pametni in ustvarjalni pri oblikovanju taktike,« je dejal Portov trener.

Porto ni bil slab, a je bil tudi neučikovit. Neposrečen večer je imel robustni napadalec iz Malija Moussa Marega. Kljub boljšemu Portovemu vtisu, kot v lanskem dvoboju, je Liverpool veliko bliže polfinalu kot poraženci.

Povratni tekmi bosta 17. t. m.

London:

Tottenham : Manchester City 1:0 (0:0)

Strelec: 1:0 – Son (78).

Štadion Tottenham Hotspurs, gledalcev 60.044, sodnik Björn Kuipers (Nizozemska).

Tottenham: Lloris, Trippier, Rose, Alderweireld, Vertonghen, Son, Winks (od 81. Wanyama), Kane (od 58. Moura), Sissoko, Alli (od 87. Llorente), Eriksen.

Manchester City: Ederson, Walker, Sterling, Gündogan, Agüero (od 71. Jesus), Laporte, Delph, D. Silva (od 89. De Bruyne), Fernandinho, Mahrez, Otamendi.