Pozdravljeni!

Preobrat na Maksimiru, Hrvati do srečne zmage; Ronaldo spet v polno

Hrvaška je v ligi narodov premagala Škotsko z 2:1, odločilni gol dosegel Andrej Kramarić. Portugalci zmagali na Poljskem, Srbi boljši od Švicarjev.
Igor Matanović in Andrej Kramarić sta bila strelca za Hrvaško. FOTO: Antonio Bronic/Reuters
P. Z., STA
12. 10. 2024 | 22:45
12. 10. 2024 | 23:06
2:54

Nogometaši Hrvaške so v 3. krogu lige narodov v skupini A1 premagali Škotsko z 2:1 (1:1). Škotska je tudi na tretji tekmi izgubila z enim golom razlike.

Gostje so na zagrebškem Maksimiru povedli v 33. minuti, ko je Ryan Christie izkoristil veliko napako Luke Sučića. A veselje Škotov je trajalo vsega tri minute. Lepo akcijo je začel Joško Gvadiol, lepo zaposlil Ivana Perišića, ta pa je jo vrnil do lgorja Matanovića, ki je poravnal na 1:1. Vsekakor pa Hrvaška v prvem delu z igro ni prepričala, saj je bila večji del nenevarna v napadu.

Odločilni gol na tekmi je v 70. minuti dosegel Andrej Kramarić, ki je v gol pospravil odbito žogo. Akcijo je tokrat začel Perišić, ki je lepo podal do Borne Sose. Odbito žogo pa je v drugem poskusu v gol pospravil Kramarić in s 30. reprezentančnim golom odločil zmagovalca.

Gostje so se odprli, si priigrali tudi nekaj priložnosti in globoko v sodnikovem podaljšku je Che Adams izenačil na 2:2. Napis na semaforju pa je bil kratkotrajen, saj so sodniki z ogledom posnetka gol razveljavili zaradi ofsajda.

Cristiano Ronaldo je dosegel gol za zmago Portugalske na Poljskem. FOTO: Aleksandra Szmigiel/Reuters

Na drugi tekmi skupine A1 je Portugalska s 3:1 zmagala na Poljskem. V Varšavi je bil igralec tekme Bruno Fernandetz, strelec prvega gola, drugega je dosegel zimzeleni Cristiano Ronaldo.

Aleksandar Mitrović se je veselil zadetka v Leskovcu. FOTO: Zorana Jevtic/Reuters

V skupini A 4 sta se domačih zmag veselila Španija in Srbija. Prva je z golom Martina Zubimendija premagala Dansko v Murcii, druga z 2:0 Švico. V Leskovcu je v 45. minuti avtogol zagrešil Nico Elvedi, drugi gol je dosegel Aleksandar Mitrović