Olimpija melje naprej, Nukić s sporno enajstmetrovko prekinil strelsko sušo

Varovanci trenerja Alberta Riere so zasluženo slavili novo zmago, potem ko so ugnali tudi nogometaše Gorice.
Albert Riera (levo) se je s svojimi varovanci veselil nove zmage, Miran Srebrnič se je jezil zaradi enajstmetrovke, ki jo je sodnik dosodil Olimpiji. FOTO: Matej Družnik/Delo
15. 8. 2022 | 22:23
15. 8. 2022 | 22:55
2:13

Odličnemu nizu nogometašev Olimpije na začetku nove sezone v 1. SNL še ni videti konca. Ljubljančani so nocoj pod vodstvom trenerja Alberta Riere dosegli še peto zaporedno zmago (brez prejetega gola), potem ko so pred svojimi navijači z 2:0 (0:0) premagali igralce Gorice.

Veliki junak tekme na štadionu v Stožicah je bil Mustafa Nukić, ki je zabil oba gola za vodilno moštvo v slovenskem prvenstvu. Zeleno-bele je v vodstvo popeljal v 52. minuti, potem ko je zanesljivo izvedel enajstmetrovko, ki jo je sodnik Mihael Antič zaradi igranja z roko Matije Široka dosodil po ogledu VAR. Gostujoči trener Miran Srebrnič je zaradi te odločitve, ki je po njegovem odločila dvoboj, še dolgo po tekmi zmajeval z glavo.

Mustafa Nukić je dosegel oba gola za Olimpijo. FOTO: Jure Eržen/Delo

Na 2:0 je Nukić povišal le sedem minut po prvem zadetku. Pri tem izidu je tudi ostalo, čeprav so Goričani zlasti v zadnjih minutah nekajkrat nevarno napadli domača vrata, a je bil vratar Matevž Vidovšek vselej na pravem mestu. Najlepšo priložnost za goste je sicer zapravil izkušeni Etien Velikonja, ki je malo pred koncem tekme zgrešil prazna vrata.

V naslednjem, šestem kolu bo Olimpija, ki še naprej neporažena ostaja na vrhu prvenstvene lestvice, v soboto (20.15) gostovala pri drugouvrščenem Kopru. Goričani, ki so nanizali četrti zaporedni poraz, bodo naslednji ponedeljek (20.15) gostili Domžalčane.