PREMIUM   D+   |   Nogomet

Olimpija in Maribor naprej, Bravu odplavala Evropa

V 3. kolu kvalifikacij za konferenčno ligo bosta Olimpija in Maribor v četrtek, 8. t. m., gostila Šerif in Vojvodino.
V zahtevnih razmerah in na namočenem igrišču je nogometašem Brava odplavala Evropa. FOTO: Leon Vidic/Delo
2. 8. 2024 | 07:30
2. 8. 2024 | 07:32
4:56

V nadaljevanju preberite:

Za zgodovinski dosežek in nastop vseh štirih klubov v 3. kvalifikacijskem kolu za evropsko ligo ter konferenčno ligo je zmanjkal ščepec sreče, znanja in izkušenj. Krajšo so potegnili Šiškarji. Olimpija in Maribor bosta še lovila preboj v konferenčno ligo. Pol minute so Ukrajinci potrebovali za prvi gol. Olimpija je skozi tekmo trpela. Mariborčani so v Craiovi reševali »glavo« in se v trenutkih, ko so res viseli, vselej znali izvleči iz »smrtnega objema« domačih plenilcev. V drugem polčasu so ti jurišali in oblegali vrata Ažbeta Juga (60:40 v odstotkih v posesti žoge, 17:9 v strelih).

Celoten članek je na voljo le naročnikom.