Nemški stroj je po pol leta suše znova zahrumel

Pod vodstvom vršilca dolžnosti selektorja Rudija Völlerja je nemška nogometna reprezentanca proti Franciji konačal niz petih tekem brez zmage.
Veteran Thomas Müller je s 45. reprezentančnim golom začinil prvo zmago Nemčije po petih tekmah suše. FOTO: Franck Fife/AFP
13. 9. 2023 | 08:20
1:44

Po odstavitvi Hansija Flicka zaradi slabih izidov je Nemčija pod taktirko vršilca dolžnosti selektorja Rudija Völlerja – kapetanski trak je nosil Ilkay Gündogan – takoj obrnila krivuljo uspešnosti navzgor. »Elfu« je brez Flicka kliknilo v prijateljski tekmi proti svetovnim podprvakom Franciji. Nemčija je bila boljša z 2:1 (Thomas Müller 4., Leroy Sane 87.; Antoine Griezmann 89.) in je dosegla prvo zmago po 25. marcu, ko je premagala Peru. Od takrat je izgubila proti Belgiji (2:3), Poljski (0:1), Kolumbiji (0:2), Japonski (1:4) in iztržila neodločen izid z Ukrajino (3:3).

Veteran Müller je dosegel 45. reprezentančni gol, s čimer se je izenačil s svojim nekdanjim šefom pri Bayernu Karlom-Heinzem Rummeniggejem. Prekašajo ga le Jürgen Klinsmann (47), Völler (47), Lukas Podolski (49), Gerd Müller (68) in Miroslav Klose (71). Francoski vratar Mike Maignan je prejel prvi gol po 494 minutah.

»Srečen sem, občutek je dober, premagali smo vrhunsko moštvo. Čudovit boj je bil nagrajen z zmago,« je bil vesel 63-letni Völler, ki je »Elf« že vodil v letih od 2000 do 2004. Nemčija bo prihodnje leto gostila evropsko prvenstvo.

Rudi Völler se je veselil zmage, ki je pomenil veliko olajšanje za nemške nogometne navdušence. FOTO: Odd Andersen/AFP