Ne Ronaldo, Dybala je ukanil Oblaka

V nocojšnjih tekmah lige prvakov Juventus premagal Atletico, Real in PSG sta se razšla brez zmagovalca, Robert Lewandowski pa je imel strelski šov v Beogradu.
Argentinec Paulo Dybala je v sodniškem dodatku prvega polčasa presenetil Jana Oblaka z močnim strelom (ali podajo) pod prečko. FOTO: AFP
G. N.
26. 11. 2019 | 22:15
27. 11. 2019 | 00:14
3:11
Vrhunca 5. kola lige prvakov v skupinah od A do D sta bila v Madridu in Torinu. Real Madrid je imel dvakrat prednost, a je PSG ujel točko. Jan Oblak z Atleticom je gostoval na prizorišču spomladanskega poloma v Torinu. Juventus je bil znova boljši, z mojstrovino Paula Dybale je zmagal z 1:0.

Slovenski dvoboj v Milanu, kjer je Josip Iličić igral od 61. minute, je z 2:0 pripadel Atalanti. Petar Stojanović je za hrvaškega prvaka igral do 75. minute. Moštvo iz Bergama je v Zagrebu izgubilo z 0:4, a bi se z zmago v zadnjem kolu v gosteh pri Šahtaru, če Dinamo ne bo presenetil Cityja, uvrstil med 16 najboljših.

Petar Stojanović (levo) je v Milanu igral 75. minut. FOTO: AFP

Robert Lewandowski je v Bayernovi »kravati« proti Crveni zvezdi na beograjski Marakani zabil štiri gole v pičlih 14 minutah in 31 sekundah.

V Londonu je Olympiacos razjezil Tottenehma po hitrem vodstvu z 2:0. Končalo se je z zanesljivo zmago domačih, v kateri je Harry Kane zabil dva gola. Za dvajset golov v ligi prvakov je potreboval vsega 24 tekem.

V osmino finala so se iz skupin A do D uvrstili PSG, Real M., Bayern, Tottenham, Manchester City in Juventus. Atletico za preboj med 16 v zadnji tekmi gosti Lokomotiv.

Poljski ostrostrelec Robert Lewandowski si je dal strelskega duška v Beogradu. FOTO: Reuters