Matjaž Kek ostaja edini zmagovalec

V derbiju hrvaškega nogometnega prvenstva je Dinamo na reški Rujevici z 2:1 premagala Rijeko in ima tri tekme pred koncem štiri točke prednosti.
Zagrebški Dinamo je na Reki prišel do velike zmage po zalsugi sijajnega napadalca Bruna Ptkovića (v osredju) in se približal sedmemu zaprednemu naslovu hrvaškega prvaka. FOTO: Antonio Bronić/Reuters
G. N.
6. 5. 2024 | 10:18
1:57

Od evforije do bele zastave. Veliki derbi hrvaškega prvenstva 33. kola med Rijeko in Dinamo se je razpletel z zmagoslavjem gostov, ki jim pot do naslova hrvaškega prvaka prepreči le še čudež. Na polni Rujevici je Dinamo po preobratu premagal Rijeko z 2:1 in tri tekme pred koncem ušel za štiri točke izzivalcem s Kvarnerja.

Rečani so bili v boljšem položaju, v 49. minuti so prišli do vodstva z 1:0 po golu Marka Pjace iz enajstmetrovke. Zagrebčane je med žive vrnil njihov nogometni junak Bruno Petković z imenitnim izvedenim prostim strelom v 75. minuti, sedmemu zaporednemu naslovu in 25. skupnim pa jih je popeljal albanski reprezentant Arber Hoxha. V moštvu Rijeke je od 57. minute igral tudi edini slovenski nogometaš pri Rijeki Dejan Petrović.

Zmaga vredno naslova je navdušila navijače v Zagrebu, ki so pred štadionom v Maksimirju pričakali nogometaše in uprizorili ognjemet. Med velikimi junaki je bil tudi trener Sergej Jakirović, ki je sezono začel na klopi Rijeke, v 6. kolu pa je nekdanji trener Maribora prvič vodil Dinamo prav proti Rijeki. Takrat je zamenjal Igorja Bišćana. Jakiroviću je v četrtek umrla mati.

Edini naslov hrvaškega prvaka je Rijeka osvojila leta 2017 pod taktirko slovenskega selektorja Matjaža Keka