PREMIUM   D+   |   Nogomet

Mariborčani spodrezali krila tudi Albertu Rieri

Derbi v Ljudskem vrtu sta že v prvem polčasu odločila prvi strelec prvenstva Žan Vipotnik in Marko Božić. Josip Iličić izključen.
Maribor je obudil šampionske upe po zanesljivi zmagi v velikem derbiju proti Olimpiji. FOTO: Marko Vanovšek
19. 2. 2023 | 21:25
19. 2. 2023 | 22:01
5:41

V nadaljevanju preberite:

»Maribor, šampion!« je odmevalo po razburljivem slovenskim nogometnim derbijem, po katerem so vijolični obudili upe na čudež. Štajerci so z 2:0 premagali prej slabo kot povprečno Olimpijo in znižali zaostanek na lestvici na 12 točk. Zanesljivih 2:0 za Mariborčane in nemoč pred vrati Ažbeta Juga po prvih 45 minutah ni dajalo veliko upanja Olimpiji. A Ljubljančani niso bili brez priložnosti za preobrat. Enajstmetrovko po obrambnem posredovanju z dvignjeno roko (zaščito obraza) pri prostem strelu, ki je Josipu Iličiću povrhu prineslo še drugi rumeni karton in izključitev, je izvedel Mario Kvesić. A ga je Jug prebral in že na drugi zaporedni tekmi ubranil kazenski strel.

Celoten članek je na voljo le naročnikom.