Če ne gre drugače, Haaland zabije gol z bele točke

Ekipa Jürgena Kloppa si je pred derbijem z Real Madridom priigrala slabo popotnico, boleč poraz v Bournemouthu. Liga prvakov spet oddaljena.
Trener Manchester Cityja Pep Guardiola je bil upravičeno vesel, potem ko mu je priigral zmago Erling Haaland. FOTO: Ben Stansall/AFP
P. Z., F. T.
11. 3. 2023 | 15:44
11. 3. 2023 | 22:33
1:50

Nogometaši Manchester Cityja so v 27. kolu angleškega prvenstva uspešno prestali gostovanje v Londonu pri Crystal Palaceu. Čeprav so se dolgo časa mučili, so v 78. minuti vendarle prišli do gola in zmage. Potem ko so domači v kazenskem prostoru nepravilno zaustavili Ilkaya Gündogana, je kazenski strel uspešno izvedel Erling Haaland.

Slaba popotnica za Liverpool

City se je tako Arsenalu spet približal na dve točki zaostanka, vodilno ekipo pa v 27. kolu še čaka tekma, v nedeljo bo gostovala pri mestnem tekmecu Fulhamu. Že prej je igral Liverpool. Prejšnjo nedeljo je razbil glavnega tekmeca Manchester United kar s 7:0, toda na prvi tekmi 27. kola premier league doživel hladno prho.

Jürgen Klopp je bil razočaran po porazu v Bournemouthu. FOTO:  Steve Bardens/AFP

Ekipa Jürgena Kloppa si je pred povratnim derbijem z Real Madridom priigrala slabo popotnico, boleč poraz v Bournemouthu z 0:1. Liga prvakov je spet oddaljena za nihajoče rdeče moštvo. Edini strelec na tekmi je bil v 28. minuti Philip Billing. Liverpool je imel jalovo premoč (streli 12:5, posest 69:31, koti 8:3). V sredo bo gostoval v Madridu in v osmini finala lige prvakov lovil zaostanek z 2:5.