Klasika Nemcem, v Bruslju francosko slavje

V spektakularnem ozračju münchenskega štadiona je Nemčija ugnala Nizozemsko z golom novinca Lewelinga.
Jamie Leweling (v dvoboju z Ryanom Gravenberchom) je navdušil nemške navijače. FOTO: Angelika Warmuth/Reuters
š. R.
14. 10. 2024 | 23:21
1:30

Novi večer v nogometni ligi narodov je ponudil paleto vrhunskih potez in razburljivih predstav ob polnih tribunah.

V Münchnu je tako prek 70.000 navzočih spremljalo nemško-nizozemsko nogometno klasiko, v kateri je gol odločitve za zmago gostiteljev z 1:0 v 64. minuti zabil Jamie Leweling, reprezentančni novinec iz Stuttgarta. Sploh je bila igra nemške izbrane vrste všečna, selektor Julian Nagelsmann je bil zadovoljen, manj njegov tekmec na nizozemski klopi Ronald Koeman.

V drugem derbiju večera je Francija pred 50.000 gledalci v Bruslju premagala domačo Belgijo z 2:1, pa četudi je igrala od 76. minute le z desetimi zaradi Tchouamenijevega rdečega kartona. Oba gola za zmagovalce je zabil KoloMuani (35., 62.), edini strelec za gostitelje je bil Openda (45.+3), Šeškov soigralec iz Leipziga.

V Zenici je s Szoboszlajevima goloma Madžarska ugnala BiH z 2:0, Italija je bila boljša od Izraela s 4:1 (Retegui 41., Di Lorenzo 54., 79., Fratessi 72.; Abu Fani 66.).