Južnjaki osvojili sever Apeninskega polotoka

Napoli v 13. kolu italijanskega nogometnega prvenstva dobil derbi vrha z Atalanto v Bergamu.
Victor Osimhen je bil ključni mož zmage Napolija v Bergamu pri Atalanti. FOTO: Isabella Bonotto/AFP
Š. R. STA
5. 11. 2022 | 20:25
1:02

Derbi 13. kola italijanske nogometne lige med vodilnim Napolijem in drugouvrščeno Atalanto je v Bergamu dobil prvi z 2:1. Na severu Apeninskega polotoka je Atalanta povedla v 19. minuti, ko je enajstmetrovko uspešno izvedel Ademola Lookman. Še v istem polčasu pa je Neapeljčanom uspelo narediti zasuk.

V 23. minuti je Victor Osimhen dosegel svoj osmi gol sezone in se prebil na prvo mesto med strelci, isti igralec pa je v 35. minuti podal še za zadetek Eljifa Elmasa. Napoli ima zdaj osem točk prednosti pred Atalanto.