Milan grize, Inter pa se ne da

Napoli v 35. kolu italijanskega nogometnega prvenstva s prepričljivo zmago proti Sassuolu potrdil uvrstitev v ligo prvakov.
Portugalski reprezentant Rafael Leao in Rade Krunić sta se veselila minimalne zmage, po kateri so nogometaši Milana še bliže naslovu italijanskega prvaka. FOTO: Tiziana Fabi/AFP
Š. R., STA
30. 4. 2022 | 23:51
1. 5. 2022 | 22:40
2:47

Nogometaši Milana bodo tudi po 35. krogu italijanskega prvenstva na vrhu lestvice, potem ko so doma premagali Fiorentino z 1:0.

Rdeče-črnim je pomembno zmago priigral Rafael Leao, ki je v 82. minuti dosegel edini gol na tekmi.

Drugi milanski klub, branilec naslova Inter, za katerega je Samir Handanović branil celo tekmo, je gostoval v Vidmu. Črno-mnodri so zmagali z 2:1 in s tem ohranili zaostanek dveh točk za Milanom. Tokrat sta jeziček na tehtnici na Interjevos tran nagnila že gola Ivana Perišića in Lautara Martineza v prvem polčasu.

Z goli bogatejša je bila tekma med Empolijem in Torinom, s 3:1 jo je dobil slednji. Torinčani so izkoristili številčno prednost, potem ko je bil najprej v 59. minuti izključen Valerio Verre, v 86. minuti pa je po drugem rumenem kartonu pordečel še Petar Stojanović.

Interjev Hrvat Ivan Perišić (levo) je eden od ključnih mož trenerja Simoneja Inzaghija. FOTO: Miguel Medina/AFP

Empoli, pri katerem je Leo Štulac vstopil v igro v 78. minuti, je sicer povedel v 56. minuti z zadetkom Szymona Zurkowskega, za preobrat sta poskrbela gola Andree Belottija v 79. (11-m) in 87. minuti, isti napadalec pa je nato »hat-trick« dopolnil v 96. minuti.

Pred tem je četrtouvrščeni Juventus z 2:1 premagal Venezio, za katero je Domen Črnigoj igral do 64. minute. Oba gola za Torinčane je prispeval branilec Leonardo Bonucci, ki je tako lepo obeležil svoj 35. rojstni dan.

Neapljev Dries Mertens, desno, je gladko ugnal tekmeca iz Sassuola. FOTO: Ciro De Luca/Reuters

Napoli si je z zmago s 6:1 proti Sassuolu zagotovil udeležbo v ligi prvakov v naslednji sezoni. Tri kola pred koncem tekmovanja imajo nogometaši iz Neaplja na tretjem mestu 70 točk, enajst več od petega Lazia, ki je v dramatični končnici v La Spezii prišel do zmage s 4:3. Strelec zmagovitega zadetka je bil Francesco Acerbi v 90. minuti.