Iličić prispeval podajo k visoki zmagi

Jasmin Kurtić s soigralci pri Parmi ni bil kos učinkoviti Atalanti.
Slovenski reprezentančni as Josip Iličić je igral za Atalanto le v 1. polčasu. FOTO: Uroš Hočevar/Delo
STA
9. 5. 2021 | 18:53
9. 5. 2021 | 23:03
1:23
Nogometaši Parme, ki bodo v prihodnji sezoni igrali v drugi ligi, so v 35. krogu prve italijanske lige gostili Atalanto in izgubili z 2:5.

Parma, pri kateri je slovenski reprezentant Jasmin Kurtić znova začel v prvi postavi, se je hitro znašla v zaostanku. Atalanta je namreč povedla v 12. minuti, ko je po podaji Kurtićevega reprezentančnega kolega Josipa Iličića zadel Ruslan Malinovskij. Iličić je ob polčasu prepustil mesto Matteu Pessini, prav ta pa je v 52. minuti podvojil prednost zasedbe iz Bergama. Luis Muriel je v 77. minuti le še potrdil zmago gostov. Isti igralec je zadel še v 86. minuti, peti gol za goste pa je prispeval Aleksej Mirančuk v tretji minuti sodniškega dodatka. Pred tem sta se v 78. in 88. minuti pri domačih med strelce vpisala Juan Francisco Brunetta in Simon Sohm.

Nedeljski večerni derbi med Juventusom in Milanom je pripadel slednjemu: rdeče-črni so se v Torinu veselili prepričljive zmage s 3:0.