Džeko: Dobro smo se borili z vrhunsko reprezentanco

Portugalska je glede na izid 3:0 prepričljivo ugnala izbrano vrsto BiH, toda pred 60.000 gledalci v Lizboni bi se zanimiva tekma lahko razpletla tudi drugače.
Dvakratni strelec Bruno Fernandes je bil osrednji junak tekme Portugalska – Bosna in Hercegovina. FOTO: Carlos Costa/AFP
S. U.
18. 6. 2023 | 07:54
18. 6. 2023 | 08:12
2:00

Med tekmami, ki so pritegnile posebno pozornost v kvalifikacijah za nogometni euro 2024, je bil vsekakor obračun Portugalske ter Bosne in Hercegovine.

Osrednja zvezdnika obeh moštev, Cristiano Ronaldo in Edin Džeko, resda sodit že v veteranski del nogometnih asov, še vedno – denimo tako kot Luki Modriću pri hrvaški izbrani vrsti – pa jima pripada zelo pomembna vloga. Portugalska se je pred 60.000 gledalci na razprodanem Štadionu luči v Lizboni veselila zmage s 3:0, na igrišču pa je bila ekipa selektorja Faruka Hadžibegića bolj enakovredna, kot kaže končni njen prepričljiv poraz: ne nazadnje je prejela prvi gol prav ob koncu uvodnega polčasa, tretjega pa v 3. minuti sodnikovega podaljška za slovo od tekme.

»Res smo se prav spodobno borili s Portugalsko, ki sodi med najboljše reprezentance na svetu. Odločil je prvi zadetek gostiteljev, če bi zdržali še tisto eno minuto v uvodnem delu tekme, bi bilo morda ob koncu vse drugače,« je dejal 37-letni bosansko-hercegovski kapetan Džeko, pred dnevi finalist lige prvakov. Pozno sinoči ga je pohvalil tudi portugalski selektor Roberto Martinez: »Ni preprosto igrati proti BiH. Moštvo, ki ima tako kakovostna nogometaša, kot sta denimo Edin Džeko in Miralem Pjanić, je nevarno za vsakogar.«