Epidemija pri Dinamu, Rožmanova četa ni zdržala proti Napoliju

Pri Zagrebčanih devet pozitivnih na koronavirus, nogometaše Rijeke je pokopal avtogol v 62. minuti tekme.
Diego Demme proslavlja gol za vodstvo z 1:0 proti Rijeki. FOTO: Antonio Bronic/Reuters
5. 11. 2020 | 23:23
5. 11. 2020 | 23:24
2:35
Rijeka, ekipa slovenskega trenerja Simona Rožmana in zveznega nogometaša Adama Gnezde Čerina, je v 3. kolu evropske lige v nogometu še tretjič izgubila. Tokrat je morala priznati premoč Napoliju, ki je zmagal z 2:1. Uspešnejša sta bila Rapid Dejana Petrovića, saj je s 4:3 ugnal Dundalk, in Dinamo iz Zagreba, ki je brez Petra Stojanovića premagal Wolfsberg z 1:0.

Rijeka je na prazni Rujevici odlično začela. Do 30. minute je bila boljši tekmec, v 13. je tudi prešla v vodstvo z golom Roberta Murića. Toda pred odhodom na odmor so gosti izkoristili veliko napako domače obrambe, izenačil je Diego Demme. V drugem polčasu so imeli gosti pobudo, a Rečani bi lahko še enkrat vodili, toda Luka Menalo, še v prejšmnji sezoni igralec Olimpije, je zadel le vratnico. Končni izid je v 62. minuti postavil Filip Braut, ko je nesrečno premagal svojega vratarja.

Rapid si je v skupini B zagotovil prvo zmago v končnici tekme. Irski Dundalk je v sedmi minuti povedel, do odmora so domači izenačili, v 72. minuti je Dejan Petrović odšel iz igrišča, a drama se je začela. Dunajčani so v 79. minuti spet povedli, že tri minute pozneje so gostje z bele točke izenačili, toda Maximilian Hofmann in Yusuf Demir sta zadela v 87. in 90. minuti, gosti pa so nato izid kozmetično popravili iz še ene najstrožje kazni.

Je okužen tudi Stojanović?

Petar Stojanović je izpustil tekmo zagrebškega Dinama, ki je doma premagal avstrijski Wolfsberg z 1:0 z golom Nigerijca Iyayija Atiemwena. V kadru ni bilo številnih domačih igralcev, potem ko so v klubu zabeležili devet pozitivnih testov na novi koronavirus. Imen okuženih niso razkrili, med manjkajočimi pa je bil tudi desni bočni nogometaš slovenske reprezentance, ki je pred tem odigral obe tekmi v skupini K. Če je Stojanović med pozitivnimi nogometaši Dinama, bi lahko bil vprašljiv tudi njegov nastop v novembrskem reprezentančnem ciklu.

Žiga Laci je za AEK Atene obsedel na klopi, njegova ekipa pa je visoko s 4:1 v gosteh ugnala ukrajinsko Zorjo iz Luganska.