Bayern in Leipzig zadela po trikrat in si razdelila po točko

Na derbiju 10. kola nemškega prvenstva sta vodilna kluba Bayern in Leipzig igrala 3:3.
Thomas Müller je dvakrat zadel za Bavarce, pri čemer je z drugim golom preprečil poraz. FOTO: Andreas Gebert/AFP
5. 12. 2020 | 20:31
5. 12. 2020 | 20:38
3:27
V Nemčiji je bil v 10. kolu na sporedu derbi vodilnih moštev Bayerna in Leipziga, ki se je po 92 minutah razburljive igre končal z izidom 3:3. Kevin Kampl je za goste igral od 72. minute.

V Münchnu se je začelo z golom Leipziga v 19. minuti, ko je Christopher Nkunku sprejel lepo globinsko podajo, na robu kazenskega prostora zaobšel Manuela Neuerja in zadel v prazno mrežo.

Bayern je odgovoril z dvema zaporednima goloma, Jamal Musiala je v 30. minuti z roba kazenskega prostora natančno meril v desni spodnji kot, štiri minute zatem pa je Thomas Müller izkoristil podajo Kingleyja Comana in Bavarce popeljal v vodstvo.

A Bayern je bil v ospredju le dve minuti, lepo akcijo Leipziga na desni strani je z natančnim diagonalnim strelom zaključil Justin Kluivert.

Gostje so prvi zadeli tudi v drugem polčasu. Angelino je v 48. minuti z leve strani podal pred gol, tam pa je glavo nastavil Emil Forsberg in Leipzig je znova vodil.

Za delitev točk je v 75. minuti s svojim drugim golom na tekmi poskrbel Müller, ki je z glavo zadel po novi asistenci Comana.
Giovanni Reyna je preprečil poraz Dortmunda v Frankfurtu. FOTO: Daniel Roland/Reuters

Dortmundčanom točka, bo to izkoristil Bayer?

Borussia iz Dortmunda je znova ostala brez zmage. Potem ko jo je v prejšnjem kolu porazil Köln, je tokrat v Frankfurtu igrala neodločeno z EIntrachtom (1:1). Domači so zadeli že v 9. minuti, strelec je bil Daichi Kamada, Dortmundu pa je točko v 56. minuti priigral Giovanni Reyna.

Prva tri moštva so osvojila le po točko, kar ustreza četrtouvrščenemu Bayerju, ki se lahko v nedeljo z zmago nad Schalkejem dvigne na drugo mesto.

Nemško prvenstvo, 10. kolo:
Hertha Berlin : Union Berlin 3:1 (Pekarik 51., Piatek 74., 77.; Awoniyi 20.)
Arminia Bielefeld : Mainz 2:1 (Prietl 21., Doan 31.; Stogr 82.)
Köln : Wolfsburg 2:2 (Thielmann 18., Duda 43.; Arnold 29., Weghorst 47.)
Eintracht Frankfurt : Borussia Dortmund 1:1 (Kamada 9.; Reyna 56.)
Freiburg : Borussia Mönchengladbach 2:2 (Lienhart 32., Grifo 49./11m; Embolo 23., Plea 50.)
Bayern München : Leipzig 2:3 (Musiala 30., Müller 34., 75.; Nkunku 19., Kluivert 36., Forsberg 48.)