»Azzurri« v Skominovem dodatku do prvega kompleta treh točk

Italijanski nogometaši so na gostovanju na Poljskem vpisali šele drugo zmago v zadnjem letu dni.
Cristiano Biraghi je v tretjem reprezentančnem nastopu prvič zadel. FOTO: Janek Skarzynski/AFP
14. 10. 2018 | 23:49
1:59
Chorzow – Vse do druge minute sodnikovega dodatka je dišalo po tem, da bodo nogometaši Poljske in Italije tudi po tretjem dvoboju skupine 3 prvega kakovostnega razreda lige narodov ostali brez zmage, saj se dotlej mreži v Chorzowu nista zatresli. A gostiteljem je boginja sreče Fortuna v zadnjih izdihljajih obrnila hrbet, »azzurri« pa so vendarle vpisali prvi komplet treh točk (1:0) po golu Cristiana Biraghija. Akcijo je iz kota začel Lorenzo Insigne, v kazenskem prostoru pa je rezervist in debitant Kevin Lasagna žogo podaljšal do 26-letnega Fiorentininega branilca, ki se je že v tretjem nastopu v majici z državnim grbom prvič vpisal med strelce. To je bila šele druga italijanska zmaga v zadnjem letu dni oziroma v 11 zaporednih obračunih.

Pod Skominovo piščalko

Statistika je bila krepko na strani Italijanov, kar potrjujejo tudi njihova 68-odstotna posest žoge ter razmerje priložnosti za gol (17:6) in kotov (8:1). Že v drugi minuti je bil premalo natančen Jorginho, po pol ure igre Insigne, nato pa se je domači čuvaj mreže Wojciech Szczesny trikrat mojstrsko odzval po strelih Jorginha, Giorgia Chiellinija in Alessandra Florenzija. V drugem polčasu je bil dvakrat na preizkušnji tudi vratar zmagovalne vrste Gianluigi Donnarumma, ki ga je obakrat dobro ogrel Kamil Grosicki. Nato sta se v nevarnih priložnostih znašla še Arkadiusz Milik in Federico Bernardeschi, toda mreža se je tresla šele v dodatku glavnega sodnika, Koprčana Damirja Skomine.