Učinkoviti Boston prekinil Oklahomin zmagoviti niz (VIDEO)

Poražencev nista rešila niti Russell Westbrook s trojnim dvojčkom (22 točk, 16 podaj, 12 skokov) niti Paul George s kar 37 točkami.
Kyrie Irving je dosegel dvojni, Russell Westbrook pa celo trojni dvojček. FOTO: Bob Dechiara/Reuters
4. 2. 2019 | 06:55
4. 2. 2019 | 07:04
2:14
Boston – V derbiju tretjeuvrščenih moštev obeh konferenc košarkarske lige NBA je bil »vzhodni« Boston pred 18.624 gledalci v domači dvorani TD Garden s 134:129 boljši od »zahodne« Oklahome, ki je nista rešila niti Russell Westbrook s trojnim dvojčkom za 22 točk, 16 podaj in 12 skokov niti Paul George s kar 37 točkami, od tega petimi trojkami. Pri poražencih so vsi člani prve peterke (in še Dennis Schröder s klopi) vpisali dvomestno število točk, pri zmagovalcih je bilo takšnih igralcev kar osem, izstopal je Kyrie Irving s 30 točkami in 11 asistencami.

Westbrookov 19. trojni dvojček

Oklahoma je morala tako prekiniti niz sedmih zaporednih zmag, od tega štirih na gostovanjih, s čimer je bila najbolj vroča ekipa v zadnjem obdobju, medtem ko je bil Boston uspešen četrtič zapovrstjo oziroma devetič v zadnjih desetih dvobojih. Tudi gostje so nekajkrat v obračunu vodili, največ – za tri točke – sredi tretje četrtine (76:73), sicer pa so bili ves čas pol korak spredaj domači, ki pa si zaloge več kot dvanajstih točk niso priigrali. Westbrook se je dokopal že do 19. trojnega dvojčka v sezoni, George pa je vsaj dve trojki prispeval na že 31. zaporedni tekmi.