Košarka

Napadalni izbruh Luke Dončića s 40 točkami je bil zaman

Košarkarji Dallasa so gostovali pri Phoenixu v Arizoni in izgubili s 102:114. Na 40 točk Luke Dončića je odgovoril Kevin Durant, ki jih je dosegel 31.
V vročem dvoboju je bil Luka Dončić kljub odlični predstavi poraženec. FOTO: Mark J. Rebilas/Reuters
27. 10. 2024 | 05:50
27. 10. 2024 | 09:05
5:23

Na drugi tekmi v novi sezoni je Dallas zabeležil prvi poraz, krivec je bil konkurent za vrh zahodne konference Phoenix, ki je zanesljivo slavil s 114:102. In to kljub temu, da je v izvrstni formi igral Luka Dončić, ki je 40 točkam dodal še 10 skokov in štiri asistence.

Dallas je priključek s Phoenixom držal v prvih minutah, tokrat se je Luka hitro ogrel in začel polniti koš, domačini pa so igrali z zgoščeno postavo pod košem in puščali več prostora Dallasu za mete z razdalje. To se jim je obrestovalo, gostje niso imeli pravega strelskega večera, sredi druge četrtine so za tri metali le 3/13, Phoenix pa je ušel na 12 točk prednosti.

Kevin Durant je sezono začel v izvrstni formi, pokazal je ves svoj napadalni repertoar. FOTO: Christian Petersen/AFP

Do polčasa so jo po zaslugi petih zaporednih točk Kyrieja Irvinga nekoliko stopili. V drugih 24 minutah igre sta Kevin Durant in Devin Booker uprizorila pravo strelsko simultanko, dobro je odigral tudi Jusuf Nurkić in zmaga je kljub temu, da je Phoenix odigral tretjo tekmo v zadnjih štirih večerih, ostala doma. Za Dallas je bil usoden strelski mrk sredi tretje četrtine, potem ko so se povsem približali Phoenixu, so zgrešili sedem zaporednih metov in domači so se znova odlepili na dvomestno prednost. V zadnji četrtini so se dvakrat še približali na šest točk zaostanka, bližje pa niso zmogli.

Ne glede na poraz je Dončić odigral zelo dobro tekmo. V slabih 40 minutah na parketu je dosegel kar 40 točk, zadel je 12 od 25 metov iz igre, blestel je tudi z nekaj težkimi step-back trojkami prek rok branilcev, skupno jih je zadel pet. Luka je imel na voljo tudi 12 prostih metov in enega zgrešil, glede na to, da je imel žogo veliko v svojih rokah, je izgubil le dve žogi.

Dončić je nadaljeval z odličnimi igrami proti Phoenixu in se približal lanskemu povprečju 41 točk, ki je dosegal proti soncem. FOTO: Mark J. Rebilas/Reuters

Tokrat je bila za poraz kriva predvsem klop Dallasa, ki je dosegla le devet točk. Drugi strelec Teksašanov je bil Irving z 22 točkami, Klay Thompson je zbral tri manj, a znova potopil pet metov za tri točke. Zadržana je bila centerska linija, Daniel Gafford in Dereck Lively sta skupaj dosegla le 12 točk. Phoenix je bil tudi precej bolj agresiven, imeli so 37 prostih metov, Dallas le 18.

»Čestitke Phoenixu za zasluženo zmago, bili so zelo agresivni, čeprav so igrali drugo tekmo zapored, naša energija pa ni bila prava. Ne vem, zakaj, a sezona je še dolga in to moramo na naslednjih tekmah izboljšati. Potrebujemo tudi prispevek drugih košarkarjev, ne le glavnih treh,« je poraz ocenil trener Jason Kidd.

Naslednja tekma Dallas čaka v noči na torek, ko bodo ob 1.30 v American Airlines Centru gostovali Utah Jazz, ki še čakajo na prvo zmago sezone. Na preostalih tekmah bogatega sobotnega sporeda izpostavimo tekmo med LA Clippers in Denverjem, kjer je Nikola Jokić doživel podobno usodo kot Dončić. Tudi 41 točk srbskega centra iz le 26 metov iz igre (zadel je kar 7 trojk) ni bilo dovolj za zmago, Denver je po porazu s 104:109 še brez zmage. Vlatko Čančar ni stopil na parket.

Prvaki iz Bostona so po slavju nad Detroitom (124:118) že pri treh, enako velja za njihove rivale iz Los Angelesa, ki so s 131:127 dobili kalifornijski derbi s Sacramentom. Še ena izvrstna tekma je za LeBronom Jamesom, zbral je 32 točk, 14 skokv in 10 asistenc, v zadnji četrtini je zadel vseh šest metov.