Luka Dončić je po novem virtuoznem plesu odšepal z igrišča. Prejšnji teden levi gleženj, tokrat desni.
Trenutek, preden je Luka Dončić (77) trdo pristal na tleh. Očitno bo moral izpustiti naslednji dvoboj z Golden Statom. FOTO: Jerome Miron/USA Today Sports
3. 2. 2023 | 17:31
3. 2. 2023 | 21:19
4:30

V nadaljevanju preberite:

Vse je kazalo, da se bodo lahko košarkarji Dallasa brezskrbno odpravili na krajšo turnejo v ligi NBA s petimi tekmami v gosteh. Proti New Orleansu so pet minut pred polčasom vodili z 31 točkami prednosti, Luka Dončić pa je uprizoril še en čarobni ples ter že v prvi četrtini zbral 21 točk, 6 skokov in 3 asistence. Nato so se stvari nenadoma zalomile. Slovenski as se je poškodoval in teksaška zasedba je s težavo iztržila zmago s 111:106 proti moštvu, ki je okusilo deseti zaporedni poraz.

Kdaj je gledalcem v Dallasu zastal dih in kdaj si je trener Jason Kidd vsaj delno oddahnil? Koliko tekem je Dončić izpustil v tej sezoni in kakšna je bila bera njegovega moštva v teh dvobojih? Dosedanji odstotek prisotnosti je za Ljubljančana sicer drugi najvišji v petih letih pod ameriškimi obroči. Koliko znaša? Kako je Vlatko Čančar pojasnil svojo odlično predstavo v dresu Denverja proti prvakom?

Celoten članek je na voljo le naročnikom.