Reprezentanta Blažič in Prepelič odločilna za zmago

Cedevita Olimpija v 5. kolu lige ABA premagala SC Derby s 102:93.
Klemen Prepelič je bil najboljši Olimpijin strelec. FOTO: Cedevita Olimpija
Š. R., STA
28. 10. 2023 | 23:42
2:33

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 5. kolu lige ABA premagali SSc Derby s 102:93 (27:18, 51:39, 72:63). Tako so prekinili niz treh porazov, to je njihova tretja zmaga v ligi ABA oziroma četrta v trinajstih tekmah v treh različnih tekmovanjih to sezono. Ljubljančani so proti superpokalnemu prvaku regionalne lige vodili večji del srečanja, v napeti končnici pa sta ključno vlogo odigrala slovenska reprezentanta Jaka Blažič in Klemen Prepelič.

Blažič (21 točk, met 5:11) je v 37. minuti zadel pomembno trojko za 85:80, Prepelič (23 točk, 13 podaj) pa je bil dve minuti in pol pred koncem natančen za 89:82. Cedevita Olimpija je hkrati dobila skok 29:28, imela je več podaj od tekmeca (24:21), predvsem pa je bila zelo natančna s črte prostih metov. Zadela je 34 poskusov od 35.

Cedevita Olimpija bo tudi v prihajajočem tednu obe tekmi igrala doma. V torek bo v evropskem pokalu gostila ekipo iz Vilniusa BC Wolves (18.30), v soboto pa jo v Stožicah čaka Borac iz Čačka.