Košarka

Poraz na generalki, 19 točk Eve Lisec

Slovenske košarkarice so na zadnji tekmi pred domačim EP izgubile proti Črni gori.
Eva Lisec je bila najboljša pri Slovenkah. FOTO: Fiba
Š. R., STA
9. 6. 2023 | 20:25
1:29

Slovenska ženska košarkarska reprezentanca je s porazom proti Črni gori končala niz prijateljskih tekem pred evropskim prvenstvom, ki se bo naslednji teden začelo v Ljubljani. V Kranju je bil rezultat 70:72 (20:27, 41:46, 61:56).

Slovenija je v zadnjih treh tednih odigrala sedem pripravljalnih tekem; štiri je dobila, klonila pa je dvakrat z Madžarsko in danes proti Črni gori, ki jo je dan prej premagala v Stožicah.

Grški selektor na slovenski klopi Georgios Dikaiulakos je tako kot na vseh prejšnjih tekmah tudi danes priložnost ponudil vsem dvanajstim igralkam. Eva Lisec je v 21 minutah na parketu dosegla 19 točk ob metu 7:12, Tina Jakovina je trojke metala 3:4 in zbrala 13 točk, Teja Oblak pa je vpisala 11 točk in 8 podaj.

Slovenke bodo uvodno tekmo na evropskem prvenstvu igrale v četrtek proti Veliki Britaniji. V petek je na vrsti Nemčija, v nedeljo pa Francija. Vse tekme bodo ob 18. uri v Stožicah.