Košarka

Partizan ni bil kos Olimpiji z razpoloženim Blažičem

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 17. kolu v Stožicah premagali Partizan z 78:65 in dosegli peto zaporedno zmago.
Jaka Blažič je bil z 28 točkami nerešljiva uganka za Beograjčane. FOTO: ABA
30. 1. 2021 | 21:17
30. 1. 2021 | 23:21
2:13
Košarkarji Cedevite Olimpije so v ligi ABA dosegli peto zaporedno, potem ko so na derbiju 17. kola v Stožicah opravili s Partizanom (78:65).

V ljubljanski vrsti je znova blestel Jaka Blažič. Kapetan zmajev, ki je pred dnevi prejel naziv najkoristnejšega igralca tedna v evropskem pokalu, je tokrat dosegel 28 točk, 5 skokov in 3 asistence (statistični indeks 30).

Pri Partizanu je bil najboljši strelec Ognjen Jaramaz s 15 točkami.

Olimpija hitro do dvomestne prednosti, v ključnih trenutkih blestel kapetan

Zmaji so odlično začeli tekmo in po manj kot štirih minutah povedli z dvomestno prednostjo (13:3), ki so jo zadržali do konca četrtine (22:18), ob glavnem odmoru pa so imeli še tri točke zaloge (40:37).

V tretji četrtini je Partizan igral bolje in po zaslugi niza 13:8 prvič povedel (50:48), Olimpija pa je odgovorila s trojko Eda Murića in tremi točkami Jake Blažiča za vodstvo (54:50).

Kapetan zmajev se ni ustavil le pri tem, v ključnih trenutkih je prevzel odgovornost in v končnici četrtine dosegel zadnjih 11 točk svojega moštva za prednost sedmih točk (62:55).

V zadnji četrtini je svoj delež prispeval še Luka Rupnik, ki je vknjižil osem zaporednih točk, Olimpija pa je imela že 16 točk zaloge (71:55), odpor Partizana je bil dokončno zlomljen.

Olimpijo prihodnji teden čakata dve gostujoči tekmi, v sredo bo v evropskem pokalu igrala proti Bourgu, v soboto pa v ligi ABA pri Budućnosti.