Košarka

Dončić pokvaril Carlislovo vrnitev in dokazal, da sodi na tekmo All Stars

Luka Dončić je za visoko zmago Dallasa proti Indiani zbral 30 točk in 12 skokov. Bivšega trenerja zalile solze, Kristaps Porzingis zgodaj v bolečinah na klop.
Luka Dončić je bil prvo ime tekme med Dallasom in Indiano. FOTO: USA Today Sports
30. 1. 2022 | 05:47
30. 1. 2022 | 09:20
4:37

Dallas Mavericks in Luka Dončić še naprej odločno korakajo proti končnici lige NBA. V svojem American Airlines Centru so s 132:105 premagali Indiana Pacers ter dosegli 13. zmago na zadnjih 16 tekmah.

Dončić, ki ga niso uvrstili v začetno peterko tekme All Stars, je pokazal, da je iz pravega zvezdniškega testa. V slabih 32 minutah je zbral 30 točk (met iz igre 12:21 – 57,1 %; za tri 4:9 – 44,4 %; prosti meti 2:7 – 28,6 %), 12 asistenc in 6 skokov. Ob tem je imel le eno izgubljeno žogo, dodal je še dve blokadi in ukradeno žogo. Njegovi Mavsi niso niti enkrat zaostajali. Izid je bil nazadnje izenačen pri 2:2.

Luka Dončić je pozdravil bivšega trenerja Ricka Carlisla. FOTO: Richard Rodriguez/AFP

Dallas je bil boljši v vseh štirih četrtinah, prvo je dobil s 34:23. Za 30. rojstni dan se je izkazal Nemec Maxi Kleber s 15 točkami in 14 skoki. Reggie Bullock je s klopi dosegel 23 točk. Kristaps Porzingis je igral le 11 minut in dal 5 točk. Igrišče je zapustil zaradi bolečin v kolenu v drugi četrtini. Dallasova klop je zbrala kar 64 točk.

Pri Dallasu manjka Tim Hardaway ml., ki je izgubljen za redni del sezone zaradi počene kosti v stopalu.

Pri Indiani, ki jo vodi bivši Dallasov trener Rick Carlisle (V Dallasu je prebil kar 13 sezon med 2008 in 2021, leta 2011 je bil prvak), je Duane Washington dosegel 22 točk, le eno manj Domantas Sabonis, ki je ujel 15 žog.

Dončić je sodeloval pri 26 točkah od 34 v prvi četrtini. V zadnji je igral samo dve minuti. »Če ni najboljši igralec na svetu, je pa zelo blizu,« ga je hvalil Carlisle, ki v tretji četrtini zahteval korake za Dončića in jih tudi dobil, kar Slovencu ni bilo všeč. »Nekako moraš zaustaviti tega fanta,« se je po tekmi pošalil 62-letni Carlisle. »Tega se ne sodi pogosto,« pa je menil Dončić.

Vse bližje četrto mesto na zahodu

Danes ponoči bo Dallas gostoval pri Orlando Magic. V ligi ima razmerje med zmagami in porazi 29:21 in je v zahodni konferenci tik za petami četrtemu Utah Jazz, ki je izgubil zadnje štiri tekme.

Na drugih tekmah je Golden State Warriors s 110:106 premagal Brooklyn Nets. Toronto je brez Gorana Dragića po podaljšku premagal Dragićev bivši klub Miami s 124:120.

Luka Dončić in njegovi zanesljivo korakajo proti končnici. FOTO: Richard Rodriguez/AFP