Košarka

Olimpija tesno premagala Šentjur

Košarkarji Olimpije so v državnem prvenstvu šele v končnici strli odpor Šentjurja in zmagali s 76:72.
Issuf Sanon je tokrat prispeval devet točk. FOTO: Blaž Samec/Delo
STA
5. 1. 2019 | 20:37
5. 1. 2019 | 23:17
3:29
Ljubljančani so leto 2019 v ligi Nova KBM začeli tako, kot so končali prejšnje: z zmago. A odločitev v boju s Šentjurjem je bila tesna, ekipi pa skupaj povsem do konca. Šentjur je sicer v prejšnjem krogu prekinil niz treh porazov, a druge zaporedne zmage ni dosegel.

Prvi del so tesno dobili domači, ki so si nato do polčasa priigrali nekoliko večji naskok (38:32). A šest točk ni bila razlika, ki bi že zagotavljala varno nadaljevanje, gostje so Olimpijo ujeli pri 49:49, Ljubljančani pa so imeli za zadnji del še tri točke zaloge.
Ta se je pet minut pred koncem stopila, ko so gostje s košem Miloša Pešića povedli s 63:62.

Jan Špan je spet poskrbel za vodstvo domače ekipe, Žiga Jurček pa na drugi strani še za 69:68 za novo vodstvo Šentjurja slabi dve minuti pred koncem. To pa je bilo zadnje vodstvo gostov, uspelo jim je še proti do izenačenja na 72:72 po trojki Pešića, za domačo zmago pa sta nato poskrbela Simonović s košem in Lapornik s prostima metoma.

Pri domačih je najbolj izstopal Erjon Kastrati s 14 točkami, 11 jih je dodal Miha Lapornik, pri gostih je 17 točk dosegel Jurček, po 12 pa Pešić in Royce Woolridge.

V naslednjem krogu bodo Ljubljančani 12. januarja gostovali pri Sixtu Primorski, Šentjur pa bo isti dan gostil Helios Suns.

Petrol Olimpija : Šentjur 76:72 (23:19, 38:32, 56:53)

Dvorana Stožice, gledalcev 200, sodniki Zupančič (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka), Palčič (Postojna).
Petrol Olimpija: Lapornik 11 (8:8), Rebec 3, Radulović 2, Bubnić 2, Sanon 9 (2:2), Tratnik 5 (3:4), Špan 10 (2:2), Kastrati 14, Badžim 10 (4:5), Šamanić 2 (2:4), Simonović 8 (4:4).
Šentjur: Jurček 17, Woolridge 12 (2:2), Ahmedović 2, Pešić 12 (3:3), Konjević 13 (6:7), Jereb 3, Krušič 11 (3:4), Čigoja 2.
Prosti meti: Petrol Olimpija 25:29, Šentjur 14:16.
Met za tri točke: Petrol Olimpija 11:26 (Kastrati 4, Špan 2, Badžim 2, Lapornik, Rebec, Sanon), Šentjur 6:15 (Jurček 3, Pešić, Konjević, Jereb).
Osebne napake: Petrol Olimpija 21, Šentjur 25.
Pet osebnih: Krušič (39.).