Nov sijajen večer Dončića in Dragića za trojno slovensko zmago

Ponoči so bili uspešni vsi trije klubi s slovenskimi košarkarji v ameriški ligi NBA.
Luka Dončić je v kratkem času vpisal drugi trojni dvojček v majici Dallasa. FOTO: Matthew Stockman/AFP
F. T.
10. 1. 2021 | 06:30
10. 1. 2021 | 09:51
2:55
Ponoči so bili uspešni vsi trije klubi s slovenskimi košarkarji v ameriški ligi NBA. Dallas je zmagal doma, Miami in Denver pa v gosteh. Blestela sta predvsem Luka Dončić in Goran Dragić, ki sta imela vsak svoj fantastičen večer.

Dallas je v svoji dvorani zmlel Orlando z izidom 112:98, Dončić pa je prispeval Dončić 20 točk (za dve 4:11, za tri 3:9, prosi meti 3:3), 11 skokov, 10 podaj, 1 ukradeno žogo in 2 blokadi v 34 minutah igre. Ljubljančan si je torej pripisal svoj drugi trojni dvojček v zadnjih dneh, njegov klub pa se je že zavihtel na položaje, ki vodijo v letošnjo končnico lige NBA.

Tako kot še nekatere ekipe se tudi Dallas bori z novim koronavirusom, zaradi okužb so tokrat manjkali Jalen Brunson, Dorian Finney Smith in Josh Richardson. »V Dallas smo se vrnili od petih zjutraj, zato smo izpustili jutranji trening. Navdušen sem bil nad zbranostjo igralcev. Vse se je začelo pri Dončiću. Odlično je razumel, kakšna je situacija,« je po tekmi povedal trener Rick Carlisle.

Miami je zmagal v Washingtonu z izidom 128:124, Dragić pa je zbral 21 točk (za tri 7:9), 2 skoka in 5 asistenc v 19 minutah igre. Izkušeni košarkar je zadel kar sedem trojk z odličnim izkoristkom metov 7:9. Tudi Miami ohranja obetaven izkupiček zmag in porazov in ostaja v igri za končnico.

Miami in Denver nocoj, Dallas v torek zjutraj

Vlatko Čančar ni prispeval točke za njegov Denver (za tri 0:1, po ena ukradena žoga in blokada v 2 minutah igre), njegov klub pa je na gostovanju premagal Philadelphio.

Naslednje tekme slovenskih košarkarjev onstran Atlantika? Denver bo danes opolnoči gostoval v New Yorku, Miami uro pozneje v Bostonu, Dallas pa čaka naslednji izziv v torek ob 2.30 po slovenskem času.

Goran Dragić (s št 7.) je zadel kar sedem trojk. FOTO: Tommy Gilligan/Usa Today Sports