Košarka

Milwaukee je trepetal do konca

V ligi NBA davi brez slovenskih nastopov in tekem, Brooklyn pa je po ptirih zaporednih porazih le končal mini krizo.
Giannis Antetokounmpo je bil nerešljiva uganka za Detroit in je Milwaukee popeljal do šeste zmage. FOTO: Benny Sieu/Usa Today Sports
G. N., STA
1. 11. 2022 | 09:00
1. 11. 2022 | 09:01
2:03

Milwaukee je v ligi NBA premagali Detroit s 110:108 in po šesti zmagi ostaja edini nepremagan v tej sezoni. Moštva treh slovenskih košarkarjev v najmočnejši košarkarski ligi so imela tekmovalno proste večere.

Prvaki iz leta 2021 so v tretji četrtini vodili že za 16 točk, nato pa so morali v zaključku dvoboja reševati zmago. Do nje so ekipo popeljali grški zvezdnik Giannis Antetokounmpo (31 točk), Brook Lopez (24) in Jrue Holiday z dvojnim dvojčkom (25 točk, 10 skokov). Cade Cunningham je bil s 27 točkami prvi strelec Detroita, ki se bo vnovič z Milwaukeejem pomeril v noči na četrtek po slovenskem času.

Los Angeles Clippers so s 95:93 premagali Houston, ko je Paul George zadel trojko 6,2 sekunde pred koncem za slavje gostiteljev. Brooklyn je s 116:109 ugnal Indiano in končal niz štirih porazov, za to je v napadu s 36 točkami največ storil Kevin Durant.

Utah je v Salt Lake Cityju s 121:105 porazili Memphis, Lauri Markkanen je za gostitelje vpisal 31 točk in 11 skokov. Pri tekmecih ni bilo dovolj 37 točk Jaja Moranta.

Philadelphia je brez zvezdnika Joeala Embiide s 118:111 porazila Washington. Košarkarji Sacramenta so Charlotte odpravili s 115:108. Najvišjo zmago je dosegel Toronto, ki je doma s 139:109 nadigral Atlanto.