Košarka

Miami vodil od začetka do konca, Dragićevi ostajajo v igri za prvaka

Odgovornost je prevzel Jimmy Butler, ki je Los Angelesu nasul 40 točk ter zbral deset skokov in 13 podaj.
Najbolj zaslužen za zmago vročice je bil Jimmy Butler, ki je v 44 minutah igre dosegel 40 točk zbral ter 10 skokov in 13 podaj. FOTO: Kim Klement/Usa Today Sports
STA, I. B.
5. 10. 2020 | 06:03
5. 10. 2020 | 06:14
2:10
Košarkarji Miami Heat so v tretji tekmi finala končnice lige NBA premagali Los Angeles Lakers s 115:104 in zmanjšali zaostanek za nasprotnikom na 1:2. Slovenski košarkar Goran Dragić zaradi poškodbe stopala tudi tokrat ni nastopil za Miami, ki je vodil od začetka do konca tekme.

Najbolj zaslužen za zmago vročice je bil Jimmy Butler, ki je v 44 minutah igre dosegel kar 40 točk ter deset skokov in 13 podaj. Butler je igralce nasprotne ekipe spravljal ob pamet s prodori pod koš in izzivanjem osebnih napak, pri čemer so mu Jezerniki ustregli, nakar je zanesljivo polnil koš.

Miami je dobil prav vse štiri četrtine

Poleg tega je imel 70-odstotni met iz igre. Soigralcem je prepustil le mete za tri točke. Duncan Robinson jih je v desetih poskusih zadel tri, boljši pa je bil Kelly Olynyk, ki je iz petih poskusov prav tako zadel trikrat.

Tudi poškodovani Goran Dragić (v ozadju z masko) se je veselil dobre igre soigralcev. FOTO: Kim Klement/Usa Today Sports

Miami je prvo četrtino dobil s 26:23, drugo z 32:31, tretjo s 27:26 in zadnjo s 30:24. Los Angelesu se je uspelo skozi tekmo le približevati, vendar Miami zmage brez Dragića in prav tako poškodovanega Bama Adebayja, kljub temu ni izpustil iz rok.

Naslednja tekma v sredo zjutraj ob 3.00

Pri Los Angelesu je bil najboljši strelec LeBron James, ki je dosegel 25 točk, vendar mu igra tokrat ni šla tako od rok kot v prvih dveh tekmah in je naredil precej napak. Naslednja, 4. tekma finala NBA, bo v torek zvečer po krajevnem času oziroma v sredo zjutraj ob 3. uri po srednjeevropskem času.