Košarka

Mega po podaljšku osvojila Bonifiko

Košarkarji Koper Primorske so v 8. kolu lige ABA tesno izgubili proti Megi z 69:71 in še naprej ostajajo brez zmage.
Luka Vončina je bil z 22 točkami prvi strelec tekme. FOTO: ABA
21. 11. 2020 | 21:34
21. 11. 2020 | 23:14
2:55
Koper Primorska tudi po osmem kolu lige ABA ostaja brez zmage, potem ko je na Bonifiki na tesnem obračunu po podaljšku izgubila proti Megi z 69:71. Gostitelji so imeli več od igre v prvem polčasu, dobili so uvodno četrtino (26:23) in ob glavnem odmoru vodili s petimi točkami prednosti (42:37).

Primorcem se je nato v tretji četrtini povsem ustavilo in so dosegli vsega pet točk, kar jim je zadostovalo za minimalno prednost (47:46). Domačini so v zadnjo minuto rednega dela vstopili s točko naskoka, nato je Luka Vončina zadel za +3 (63:63), Megi pa je podaljšek priboril Milenko Tepić s trojko 38 sekund pred iztekom.

V podaljšku so bili uspešnejši gostje. Luka Vončina je 38 sekund pred koncem pri izidu 68:70 izvajal tri proste mete, a zadel le enega, na drugi strani je Milenko Tepić unovčil le enega izmed dveh (69:71) in ponudil priložnost domačim, da izsilijo nov podaljšek ali s trojko celo zmagajo, vendar pa je v zadnjem napadu Vončina zgrešil met za tri točke. Pri Kopru sta bila najbolj razpoložena Luka Vončina z 22 točkami in Erjon Kastrati z 21, pri Megi pa Marko Simonović s 15 točkami.