Pozdravljeni!

Košarka

Krka je pogumno osvojila Čačak

Novomeški košarkarji so dosegli drugo zmago v regionalni sezoni.
Krka je dosegla pomembno zmago proti Borcu. Z žogo Nejc Barič, levo Miha Škedelj. FOTO: ABA
19. 11. 2020 | 20:00
19. 11. 2020 | 21:43
2:52
Čačak – V uvodni tekmi 8. kola lige ABA so košarkarji Krke dosegli drugo zmago v regionalni sezoni. V Čačku so z 90:86 (70:65, 50:41, 27:20) premagali domači Borac.

Novomeščani so bili po začetnem lovljenju podjetnejši pod obročema. Prvi četrtini so dobili z 27:20 in 23:21 ter pričakali polčas z vodstvom 50:41. Po glavnem premoru so se domači košarkarji prebudili in na začetku zadnje četrtine izenačili na 72:72. Manj kot štiri minute pred koncem so še drugič izenačili (79:79) in za hip celo prešli v vodstvo z 80:79. Zadnja minuta se je začela z novim izenačenjem na 86:86, v dramatični končnici pa so bili bolj zbrani člani slovenske zasedbe in potrdili uspeh s prostima metoma reprezentanta Luke Lapornika.

Najboljši strelec tekme je bil Zadrčan Jure Škifić, letošnja Krkina pridobitev, ki je dosegel 28 točk z odličnim metom iz igre (za dve 8:9, za tri 4:5).

Koper Primorska bo v soboto gostila Mego, Cedevita Olimpija pa v nedeljo Igokeo.