Pozdravljeni!

Košarka

Luka Dončić ne zmore vsega sam

Phoenix je 1,6 sekunde pred koncem odločil zmagovalca v Dallasu. Goran Dragić se je vrnil po treh tekmah, a je Miami izgubil po podaljšku.
Luka Dončić je poskušal z zadnjim metom ob tesnem pokrivanju tekmecev končati Dallasov niz porazov. Ni manjkalo veliko, da bi zadel, a Dallas je izgubil še šestič zapored.. FOTO: Jerome Miron/USA Today Sports
G. N.
2. 2. 2021 | 06:42
2. 2. 2021 | 08:45
3:05
Devin Booker je v Dallasu s trojko 1,6 sekunde pred koncem odločil zmagovalca in podaljšal niz brez zmage domačih košarkarjev v NBA na šest tekem. Phoenix je zmagal s 109:108. Luka Dončić zadnjega meta ni zadel, a je dosegel 25 točk in še dodal 8 podaj in 5 skokov v 38 minutah.

Tudi Miami ob vrnitvi Gorana Dragića po treh tekmah ni imel sreče. V podaljšku ga je premagal Charlotte s 129:121. Dragić je v 25 minutah dosegel le 3 točke, 8 podaj in 7 skokov.

Tudi v drugem dvoboju Dallasa in Phoenixa v dveh dnevih je bil osrednji mož tekem Chris Paul, ki je imel v Bookerju veliko pomoč. Ta je zgrešil prve štiri mete izza črte, a je v zadnji četrtini naravnal »merilne naprave« in dosegel 13 od 24 točk.

Gostje so v zadnji četrtini obkrožali in stiskali Dončića ter mu dovolili vsega štiri točke.

Dallas bo v četrtek gostoval v Atlanti, nato pa ga čaka sedem zaporednih domačih tekem. Toda v American Airlines Centru je v tej sezoni le dvakrat premagal tekmeca, šestkrat pa je izgubil.

Goran Dragič se je vrnil po treh tekmah. FOTO: Sarah Stier/AFP

Dragić zadel le en met

Malik Monk je Miamiju nasul 36 točk, od tega 27 z metom za tri točke. Toda Miami je zapravil nemogoče. Ko je Tyler Herro tri minute pred koncem zadel trojko za Miamijevo vodstvo s 111:101, je malokdo v domačem taboru pričakoval, da se bo Charlotte vrnil. Monk je s trojko zapeljal tekmo v podaljšek, v katerem so bili gostje bolj sveži in razpoloženi.

Dragić nikakor ni ujel ritma v napadu, saj je iz trinajstih metov zadel le enega – za tri točke. V četrtek bo v Miamiju gostoval Washington.

Izidi NBA
Dallas : Phoenix 108:109 (Dončić 25 – met 19:7, za tri 4:1, prosti meti 11:10, 8 podaj in 5 skokov v 38 minutah, Richardson 24, Porzingis 19 in 10 skokov, Hardaway 18, Brunson 11, Finney Smith 5, Cauley Stein 4, Kleber 2; Paul 34 – 20:14, za tri 7:4, 9 skokov in 9 podaj, Booker 24, Kaminsky 11, Johnson, Bridges in Ayton (17 skokov) po 10, Galloway 6, Moore in Crowder po 2.
Miami : Charlotte 121:129 – po podaljšku (Butler 25 in 9 skokov, Adebayo 23 in 9 skokov, Strus 19, Robinson 16, Olynyk in Herro po 11, Iguodala 9, Achiuwa 4, Dragić 3met iz igre 9:1, za tri 4:1, 8 podaj in 7 skokov v 25 minutah; Monk 36 – met 18:11, za tri 13:9), Graham 24, Zeller (12 skokov) in Hayward po 19, Ball 14, Bridges 7, Washington 6, Martin 4.
Cleveland : Minnesota 100:98 Sexton 26, Allen 23 in 18 skokov, Garland 19 in 11 podaj; Russell 18, Edwards 13).
Chicago : New York 110:102 (Markkanen 30, LaVine 21; Randle 23, 11 skokov in 7 podaj, Burks 18).
Milwaukee : Portland 134:106 (Holiday 22, Portis 21, G. Antetokounmpo 18; Little 30, Lillard 17).
New Orleans : Sacramento 109:118 (Ingram 20, Williamson 17 in 8 skokov, Hart 15 in 13 skokov; Fox 38 in 12 podaj, Barnes 24).
Oklahoma : Houston 106:136 (Alexander 19, Diallo in Bazley po 15; Gordon 25, Wood (11 skokov) in Wall po 18).
San Antonio : Memphis 102:133 (Johnson 25 in 10 skokov, DeRozan 14; Dieng 19 in 9 skokov, Clarke 18).