Košarka

Luka Dončić že v prvi četrtini sedmemu trojnemu dvojčku naproti

Dvajsetletni Ljubljančan blestel proti Golden Statu, Goran Dragić se je vrnil z zmago in 13 točkami.
Luka Dončić je tudi proti najboljšemu moštvu v tem desetletju Golden State in podprvaku uprizarjal čarovnije ter se boril za vsako žogo. FOTO: USA Today Sports
G. N.
21. 11. 2019 | 07:23
21. 11. 2019 | 12:05
5:03
Dva dni po strelskem rekordu (42 točk) je Luka Dončić ponovno blestel. V zmagi Dallasa proti moštvu Golden State (142:94) je nasul 35 točk in za že sedmi trojni dvojček v sezoni dodal še 11 podaj in deset skokov.

Bojevniki iz San Francisca, sicer podprvaki, so bili na kolenih že po prvi četrtini, ki jo je Dallas dobil s 44:16. V prvih 12 minutah je samo Dončić dosegel več točk (22), skokov (5) in podaj (5) kot vse gostujoče moštvo skupaj. Skupno je Dončić igral le 25 minut.

»Videl sem statistiko. Lepo je videti takšne številke, ampak jaz samo uživam pri igranju košarke,« je bil Dončić preprost v oceni svoje nove sijajne predstave.

Po Allenu Iversonu leta 2003 je prvi košarkar s tem dosežkom. Hkrati je 20-letni Ljubljančan s 25 minutami postavil tudi najhitrejši trojni dvojček s 30 točkami do zdaj. Dosegel je že 15. trojni dvojček v NBA.

Dallas je učinkovito predstavo zaokrožil z 22 trojkami.

Dragić se je vrnil

Potem ko je Goran Dragić izpustil zadnjo tekmo, je bil vprašljiv tudi za dvoboj proti Clevelandu. Toda 33-letni Ljubljančan je bil nared in je pri visoki Miamijevi zmagi s 124:100 v 26 minutah dosegel 13 točk, šest podaj in štiri skoke. Miamijev dom, American Airlines Arena, je v tej sezoni še neosvojljiv.

Goran Dragić je bil po dnevu odmora svež in nabrušen. FOTO: USA Today Sports

Izidi

Dallas : Golden state 142:94 (44:16, 30:22, 30:26, 38:30)

(Dončić 35 (5/8 za dve, 6/10 za tri, 7/8 PM, 10 skokov in 11 podaj v 25 minutah, Hardaway 20, Brunson 15, Porzingis 14 in 10 skokov; Paschall 22).

Miami : Cleveland 124:100 (32:22, 43:26, 24:29, 25:23)

(Robinson 29, Hero 22, Butler 21, Dragić 13 (5/9 za dve, 1/4 za tri, 4 skoki in 6 podaj v 26 minutah); Love 25 in 13 skokov, Sexton 19).

Washington : San Antonio 138:132

(Beal 33, Smith in Bertans po 21; DeRozan 31)

Philadelphia : New York 109:104

(Embiid 23 in 12 skokov, Simmons 18 in 13 podaj; Morris 22 in 13 skokov).

Toronto : Orlando 113:97