Košarka

Luka Dončić zaman primaknil v kartoteko 45. trojni dvojček

Košarkarji Dallasa so ponoči gostovali pri Orlandu na Floridi in bili nepričakovano poraženi.
Luka Dončić je takole dosegel enega od svojih košev proti najslabši ekipi vzhodne konference lige NBA. FOTO: Mike Watters/Usa Today Sports
F. T.
31. 1. 2022 | 06:01
31. 1. 2022 | 06:44
1:47

Luka Dončić je ponoči primaknil v svojo kartoteko nov trojni dvojček, potem ko je v tekmi z Orlandom zbral 34 točk (za dve 9:13, trojke 4:9, prosti meti 4:6), 12 skokov in 11 podaj v 37 minutah igre v majici Dallasa. Odličen večer Ljubljančana kljub temu ni zadostoval za novo zmago teksaškega kluba, ki je na Floridi izgubil z izidom 108:110. Orlando je resda najslabše uvrščena ekipa vzhodne konference z le 11 zmagami v 51 tekmah. Dallas še vedno kotira na 6. mestu zahoda.

Luka Dončić je v 46. minuti nazadnje popeljal goste v vodstvo z zadetim prostim metom, Dallas pa je pred tem vodil tudi z rezultatom 106:102, po prvo četrtini je vodil za 11 točk. Pri gostiteljih ni nihče posebej izstopal, Chuma Okeke je prispeval 19 točk, Wendel Carter ml. pa po 14 točk in skokov.

Dončić je dosegel že 45. trojni dvojček v karieri, 42 jih je zbral v rednem delu, tri pa v končnici. Samo v tej sezoni jih je odlični Ljubljančan zabeležil že 18.

Naslednji izziv v četrtek zjutraj

Luka Dončić bo ta teden igral v majici Dallasa tri tekme. Po današnjem nočnem spektaklu na Floridi, kjer je bil gost Orlanda, bo Dallas sprejel dva izziva v svoji dvorani American Airlines Center, v Teksas namreč po vrsti prihajata Oklahoma (četrtek, 2.30) in Philadelphia (sobota, 2.30).