Košarka

Luka Dončić za konec niza porazov za las ob trojni dvojček

Dallas je v NBA po štirih domačih porazih premagal Detroit, Goran Dragić pa je z Miamijem v San Antoniu prišel do tretje zaporedne zmage.
Luka Dončić je Dallas popeljal do prve zmage v domači dvorani po štirih porazih. FOTO: Tom Pennington/AFP
G. N.
22. 4. 2021 | 07:02
22. 4. 2021 | 07:11
2:58
Uspešen večer sta imela sla zvezdnika v NBA Luka Dončić in Goran Dragić. Prvi je za las izpustil trojni dvojček (30 točk, 10 skokov in 9 podaj ) pri Dallasovi zmagi s 127:117 proti Detroitu, drugi je bil točkovno manj učinkovit (devet točk), a so Floridčani v San Antonio prišli do tretje zaporedne zmage – 107:87.

Ljubljančan je že 17 tekmah brez trojnega dvojčka, a nasmeh po tekmi vseeno izginil. Dallas je končali niz štirih zaporednih porazov v American Airlines Centru, najslabše moštvo v vzhodni konferenci Detroit pa je bil tekmec po meri.

Anthony Davis se bo vrnil v Dallasu

Pri Dallasu bodo zdaj dve zaporedni tekmi gostili prvaka LA Lakers. Pri gostih naj bi se po več kot dveh mesecih vrnil Anthony Davis, ki si je poškodoval ahilovo tetivo. 20. marca so ostali še brez LeBron Jamesa in brez najboljšega dvojca v NBA močno padli na lestvici. James naj bi se vrnil na začetku maja.

Miami letel v drugem polčasu

Miami je v San Antoniu pot do tretje zaporedne zmage tlakoval v drugem polčasu oziroma v zadnji četrtini, ki se je razpletla s 30:15. Bay Adebayo je bil najboljši strelec tekme s 23 točkami. Tyler Herro je zadel pet trojk, Goran Dragić pa je zbral 9 točk v 19 minutah.

Tyler Herro (levo) in Goran Dragić sta San Antoniovega branilca DeMara DeRozana omejila le pri 15 točkah, Miami pa je dosegel že trretjo zmago v nizu. FOTO: Scott Wachter/Usa Today Sports

San Antonio je na začetku drugega polčasa celo prišel do prednosti z 62:55, potem pa se je . Miami razletel po igrišču neustavljivo jurišal proti zmagi. V začetku preobrata je Dragić zadel trojko, Jimmy Butler pa je nanizal pet zaporednih točk, sredi zadnje četrtine pa je naravnal merilne naprave še Herro in zadel kar štiri trojke.

Izidi NBA
Dallas : Detroit 127:117 (Luka Dončić 30 – met izi igre 22:10, za tri 11:4, prosti meti 10:6, 10 skokov in 9 podaj v 33 minutah, Brunson 20, Porzingis 19 in 7 skokov, Hardaway 15 , Richardson 12, Finney Smith 11, Cauley Stein 8, Powell in Redick po 6).
San Antonio : Miami 87:107 (DeRozan 15, White 13; Adebayo 23 in 8 skokov, Herro 22, Butler 18 in 11 podaj, Robinson 10, Goran Dragić 9 – met iz igre 8:3, za tri 4:2, prosti meti 2:1, 5 skokov in 2 podaji v 19 minutah, Nunn 9, Dedmon 6, Ariza, Okpala in Vincent po 3, Achiuwa 1).
Cleveland : Chicago 121:105
Indiana : Oklahoma 122:116
Philadelphia : Phoenix 113:116
Washington : Golden State 118:114
Toronto : Brooklyn 114:103
New York : Atlanta 137:127
Houston : Utah 89:112
LA Clippers : Memphis 117:105
Portland : Denver 105:106 (Vlatko Čančar ni igral za Denver).